Краткометражни филмови

Мирче_мкД

Истакнат Член
25 јуни 2012
173
121
343
27
Не знам колку од вас се обожаватели на краткометражни филмови, па еве една тема да ги споделиме ониe подобрите. Ги има доста на ју-туб и знам одвреме навреме да изгледам некој, чисто онака од досада, да отепам некоја минута. Иако траат до 10-15 минути најмногу, некои од нив имаат многу добра приказна или содржина која ја пренесува пораката на многу креативен начин.

Еве некои од подобрите, исто може и анимирани да ставате

1. Spider


2. Sebastian`s Voodoo


3. The End


4. Within Temptation


5. The Plan


Друг пат, повеќе :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Slims, Lena and The Tramp

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743

Прегледано ми е 10тина пати видеово... многу е добро. (happy)