Кој македонски град е најубав и зошто? | Црнобело Форум

Кој македонски град е најубав и зошто?

Кој Македонски град е најубав?


  • Вкупно гласале
    49

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
137
1,053
Тетово за мене е најубав,иако сум од Гостивар.Има повеќе да понуди за разлика од Гостивар.А и луѓето се подруги,малце крути,ама поопуштени и не се замараат со другите.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
807
1,133
Skopje
Нормално Скопје,Охрид и Крушево,а незнам Тетово што е поубав од Охрид пример ? има една фабрика само и стадион што има поубаво ?
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Скопје е НАЈгрд, со спомениците е најкич и најгрд и засекогаш така ќе остани то. ;)(star)
НАЈУБАВ е Битола нормално.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
137
1,053
Во споредба со Гостивар,Тетово го кажав.А иначе Охрид,Скопје па и Битола се сепак градови што нудат живот некаков.:)
 

Swatkata

Староседелец
26 јуни 2014
49
16
1,008
Иако е најзагаден,сепак Скопје можеби затоа што се ме врзува за тука :)
Но,сепак сите градови си зрачат со некоја своја убавина.Имаат некој бисер што ги прави впечатливи (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
27
Скопје дека има се и сешто золошка,аква парк,паркови,згради,луна парк