Која програма ја користите за графички дизајн? | Црнобело Форум

Која програма ја користите за графички дизајн?

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
31
Скопје
Јас користам фотошоп цс5, дефинитивно најдоброто нешто за 2д дизајн :) а за 3д дизајн 3дсмакс.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
inkscape го користев едно време си праев цртежи и си ги печатев на маици сега се пробвам да учам Корел...
 

Utopian

Нов член
3 април 2012
27
24
3
27
Фотошоп и корел за 2Д Дизајн,
3D's Max, Cinema4d, Blender, Milkshake, Zbrush и други за 3Д моделирање.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Paint :rofl
Adobe photoshop но ретко, повеќе преку Picasa.