Која охридска плажа е најатрактивна и најубава? | Црнобело Форум

Која охридска плажа е најатрактивна и најубава?

Која Охридска Плажа е најатрактивна и најубава?

 • Градиште

  Гласови: 12 32.4%
 • Љубаништа

  Гласови: 7 18.9%
 • Славија/Горица

  Гласови: 3 8.1%
 • Куба Либре

  Гласови: 3 8.1%
 • Кадмо

  Гласови: 0 0.0%
 • Парк

  Гласови: 2 5.4%
 • Лагадин

  Гласови: 1 2.7%
 • Пештани

  Гласови: 1 2.7%
 • Св Наум

  Гласови: 3 8.1%
 • Некоја друга

  Гласови: 2 5.4%
 • Ниедна

  Гласови: 2 5.4%
 • Незнам

  Гласови: 1 2.7%

 • Вкупно гласале
  37

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Славија најгрда и најпрљава и плажата и водата, Свети Наум, Љубаништа и Трпејца најубави ама најдалечни, и Гранит ми се свиѓа дека 10 години на неа дремам, а од гратските само Канео ;) Куба Либре и Кадмо само за на кафе и за пливање. Градиште најубава за журчиНа, за на плажа така-така, дека шемата е таму и ајде сите таму, тоа не ми се свиѓа ама ич :nah(n) Лагадин ми е фамилијарна, Корали не ни има плажа ебате, само кафич (facepalm)
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Јас поим немам, плажа како плажа си е убава сама по себе... Сите се убави :D
 

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
Од понудените погоре Градиште, а инаку убава ми е и Гранит, а од сите најубава Лабино.
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Трпејца, немам одено две години, годинава здравје морат еднаш таму да се ојт.
Инаку најмногу со другарки одиме кај тобоганост што е таа плажата, не ми текнува како се вика во близина за Силекс, најмногу луѓе.
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
Трпејца, немам одено две години, годинава здравје морат еднаш таму да се ојт.
Инаку најмногу со другарки одиме кај тобоганост што е таа плажата, не ми текнува како се вика во близина за Силекс, најмногу луѓе.
Славија/Горица
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
808
1,133
Skopje
Градиште секогаш ќе биде она врвот ,а мислам дека и Парк е преубава навечер поготово со журките кои ги прават на базенот на новиот комплекс , може некој бил на базенот во парк на забава некоја ?! (cake) :cool::cool:
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
Нема појјака плажа од СЛАВИЈА (Горица 3 или Св.Стефан) дефинитивно најголемата и најубавата плажа на Охридско.
По мој вкус Градиште со ништо не се истакнува пред Славија :D
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,793
808
1,133
Skopje
Сите плажи имаат своја убавина на некој начин,ама по мене Градиште е врвот (сите 3 плажи заедно ) и тамо ми се поминати да кажам 70% од летните одмори и спомени !