Комплекси

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Дали сте имале или имате комплекси,и како се справувате со нив?
Како настануваат тие,и како да си помогнат лугето што патат од комплекси??
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Уффф, болна тема за мене, и тоа многу, во основно, сум патела многу поради тие комплекси, сум била исмејувана, тепана, дури и почнав да гнкам, што фала богу, со тек на време се изгуби сето тоа... кога сето тоа помина, станав многу појака личност, поцврста, и сега гледам дека немало потреба од сето тоа, затоа што и да ви кажува некој, немојте да го ставате тоа на ум, бидејќи вие сте такви какви што сте...
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Сите имаме компплекси. Некои се свесни за своите комплекси, а повеќето не се. Најлошо е да го потиснуваш тоа ве себе наместо да се бориш против својот комплекс мислејќи дека ако го потисниш ќе исчезне.
Си имам и јас свои комплекси. Од мал си имам набиено комплекс дека на луѓето со кои се дружам сум им досаден. Имав еден комплекс кој некако успеав делумно да го победам, а тоа беше комплекс на инфериорност. Можеби и донекаде е добар тој комплекс бидејќи секогаш ги гледам другите како помоќни од мене во нешто па се терам себеси да напредувам.
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Нити сум имал, нити ќе имам. Тој сум, што сум. Из ове коже у друге се неможе. :)
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Имам и тоа премногу комплекси....Но секогаш си ги чувам за себе....Никој не го знае тоа...Дури имаат и зборувано дека сум мислела за себе дека сум најдобра...Не и јас имам комплекси само што ке го искажувам тоа :eek
 

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
имав помала кога бев,сега баш ги немам сеа поише на другите им стварам комплекс,а мене ми фали бе комплекс
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y