Коментар за нашата годинешна преставничка на Евровизија?

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Што мислите,ќе влеземе ли во полуфинале? Или можеби ќе освоиме некое повисоко место?

Мене искрено не ми се допаѓа идејата да не преставува Калиопи, од причина што не ми се свиѓа начинот на кој што пее, со сите тие оперски моменти што ги внесува во песната.
Евровизија претежно ја гледаат млади луѓе, па според тоа не верувам дека некој од нив би гласал за песна со пискотници, врискотници. :nah
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Што мислите,ќе влеземе ли во полуфинале? Или можеби ќе освоиме некое повисоко место?

Мене искрено не ми се допаѓа идејата да не преставува Калиопи, од причина што не ми се свиѓа начинот на кој што пее, со сите тие оперски моменти што ги внесува во песната.
Евровизија претежно ја гледаат млади луѓе, па според тоа не верувам дека некој од нив би гласал за песна со пискотници, врискотници. :nah
а може песната да ја стваите да ја слушнеме
пошто искрено ја неам слушнато...:)
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
а може песната да ја стваите да ја слушнеме
пошто искрено ја неам слушнато...:)
Песната ќе се вика „Црно и бело“ (како форумов наш :giggle) и ќе биде промовирана на 29.02.2012
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Selma

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Ај да не судиме додека не ја слушнеме песната.
Јас не сум фан на Калиопи од причина што она не пее ами завива ко кучка на полна месечина, и нејзините патетики и изветоперена милостина го надразнуваат мојот дигестивен тракт.