Колку добро го познавате вашиот партнер?

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Па прилично добро, со оглед на тоа што 2 години се познававме, па сега сме заедно. Бевме многу добри другари, и еве сме сега :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Па прилично добро, со оглед на тоа што 2 години се познававме, па сега сме заедно. Бевме многу добри другари, и еве сме сега :)
Не дека има случаеви идат подолго време па после некој да откријат скриени работи. :) Добро е да се информирате за минатото на вашите партнери.

Всушност никого не познаваш целосно, освен ако тој не ти дозволи...

Најдоброто обично сите луѓе го скриваат..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: divaaa

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Искрено, не се интересирам многу за неговото минато, посебно за неговите бивши, затоа што не знаете нас девојките, љубоморни на бившите. Е сега не знам како е кај вас, машките. Мирна главата ми е. Му верувам, знам дека не може ништо лошо да направи.
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Искрено, не се интересирам многу за неговото минато, посебно за неговите бивши, затоа што не знаете нас девојките, љубоморни на бившите. Е сега не знам како е кај вас, машките. Мирна главата ми е. Му верувам, знам дека не може ништо лошо да направи.
какво и минато да имал, нема да ме интересира во никој случај... сакам да ја знам само неговата сегашност
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marrie

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
неможам да кажам дека одлично го познавам,но прилично добро знам како би изреагирал,што мисли или што би кажал во одредена ситуација
 

Deadelina93

Полноправен Член
15 февруари 2012
52
107
18
па мислам дека го знам прилично добро со оглед на тоа дека заедно сме 1год и 9 месеци,а го знам уште од мали нозе(комшии сме) ;-)
 

Slatki4ka

Полноправен Член
17 февруари 2012
60
42
18
Го знам доста доволно, иако малку на почетокот бев љубоморна сега нема таква работа кога сватив дека само јас го занимам...:):angel