Кои се вашите три најголеми желби?

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Повеќето во моментот ќе речат „да го положам предметот Х“, „да си поминам најубаво на одмор летово“, и слично... Не такви желби.
Да речеме вака: наоѓате златна рипка. Или магична лампа. Е сега најверојатно после две вистински желби, третата ќе биде „дај ми уште една рипка“. Но, знаете ли што навистина би посакале? Здравје, љубов, пари, среќа, патувања околу светот...? Што посакувате најмногу? Кои би биле тие три желби?

(И не е темава наменета за во играчница, па апел до некои членови да не забегаат со оф-топици и зае*анции и таму да заврши на крај. :))


Јас искрено не сум сигурна. Размислував и по сè изгледа вака:
Првата желба – да имам секогаш онолку пари колку шо ќе ми требат (ова по инспирација од една приказна :D) за да можам да го прошетам светот.
Втората - да најдам личност што ќе ја сакам и ќе ме сака, или со 2 збора – сродната душа, па да го шетаме светот заедно. :D
Е третата неам појма. Веројатно здравјето добро да нè служи двајцата. :)


Your turn. :)
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
1.Здравјето пред се добро да не служи мене и моите најблиски
2.Да формираме среќно семејство со мојот сакан
3.Да бидам професорка по англиски јазик :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Legioner and foREVer

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
да бидемо реални кеш е сфе, нема кеш нема испунување на жељу од тип сакам овам сакам онам...
значи да иам толко кеш што ке иам увек што си сакам
да живу негде по Скандинавију
да биду здрав и жиф док сам жиф лол
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
1. Здравјето пред се` :sreken
2. И јас би посакала да имам пари онолку колку што ми требаат за да имам доволно за се`. За да го прошетам светот, да помогнам на сиромашните, да си купам се` што ќе посакам и слично.
3. Успеси во сите полиња вклучувајќи ја и љубовта која посакувам да роди дечиња ^_^
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: smeker and drugarki

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
за почеток една :)

53A98.jpg


сум се вљубил на прв поглед еј

752363taz_love.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Abe CreP

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Прва и основна желба е здравјето добро да ме служи мене и сите мои најблиски..
Потоа втора желба ми е да имам оноку пари колку што ми се потребни во секој момент...
И за третата се мислам сеуште...Дали тоа ќе биде успешен политичар или пак семејтво,љубов,маж,деца
:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD and parvati

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
30
На некој пуст остров
1. Да бидеме здрави и живи јас и лугето што ги сакам
2. Да јадам многу и секогаш да бидам слаба. Под слаба подразбирам згодна не преслаба.
3. Да имам доволно пари за да го прошетам светот, да спијам во најскапите хотели и да ги носам најубавите дизајнерски алишта.
Баш сум скромна :mstickle