Кои од домашните обврски најмалку/најмногу сакате да ги работите? | Црнобело Форум

Кои од домашните обврски најмалку/најмногу сакате да ги работите?

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,236
2,328
1,153
Skopje
www.facebook.com
Moжеш да си го задржиш ако се покаже,додека не ти го грабнала некоја :D
ма не не мене само за готвење ми треба, ако има место кај тебе земај го додека не се јави некоја кандидатка, ама да ми го праќаш од време на време да ми готви гладни да не oстанеме :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
ма не не мене само за готвење ми треба, ако има место кај тебе земај го додека не се јави некоја кандидатка, ама да ми го праќаш од време на време да ми готви гладни да не oстанеме :D
Нема ни кај мене место,едино само во кујната може да му отстапам за некое ручече да зготви,така да нека се јавуваат слободно кандидатки:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Никако не сакам садови да мијам...ќе готвам ќе перам и на рака, ама садови и правосмукалка не ми давај.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Иако сум машко обожавам чистење со провосмукалка,бришење пајажини,организирање на работите бришење прашина алии ме мрзи да мијам садови и да носам дрва. :):D
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,236
2,328
1,153
Skopje
www.facebook.com
Иако сум машко обожавам чистење со провосмукалка,бришење пајажини,организирање на работите бришење прашина алии ме мрзи да мијам садови и да носам дрва. :):D
таман за кај мене си, се тоа те чека со широки раце : D без садови и дрва нормално : D