Кога би можеле, кој дел од своето тело би го смениле?

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,060
1,133
Би го сменила единствено умот, да не биде со крстот на чело, да си биде лефтерен, да си пасе овци, да ги најде и обиколните патишта во животот.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Порано бев многу голем комплексаш,се живо и диво ми сметаше :giggle
Сега научив да живеам со моите недостатоци,и се прифатив онаква каква што сум.Никој не е совршен,а и секој има различна перцепција за совршенство така да не се оптоварувам многу околу тоа и не би менувала ништо кај себе.
Би сменила неколку работи во карактерот а не во изгледот,ама да не одам оф.
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
32
Скопје
А што би добиле, доколку го смениме... Се е во нас, нашите умови. Ако ни е здрав и прав умот, не би сакале да смениме ништо. Тоа е што е. :) Такви сме. Дали со лоши тела, дали стрии куп, слаба равна, или подебела со меше... Тоа е. Људски е да се биде несовршен.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Имам поспортска градба и брзо билдам мускул, па ако може салото што ми се збира на грбов да оди во задник/колкови без да треба да вежбам за женствено тело.
Иначе сум прилично задоволна, реално немам од што да се пожалам многу.