Клетви! | Црнобело Форум

Клетви!

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Само една знам ''Да те раскапе'' ( демек пролив да те фати и да не те пушти )
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Да даде Господ да имаш 2 хектари тутун а женати на комшијата да му го пуши. :rofl :sram
 

marjan stamenkovski

Нов член
8 јуни 2013
8
1
1
43
kriva palanka
хумор МОДЕРНИ МАКЕДОНСКИ КЛЕТВИ
ДА ДАДЕ ГОСПОД :
ИЗВРШИТЕЛ НА ВРАТА ДА ТИ ТРОПНЕ А ТИ ДОМА ДА СИ
ЕКИПА ОД ЕВН НА БАНДЕРА ДА ТИ СЕ КАЧИ И ЖИЦА ДА ТИ СЕЧЕ ЗАРАДИ ТРИ НЕПЛАТЕНИ СМЕТКИ
СООБРАЌАЈНА ПОЛИЦИЈА ДА ТЕ ФАТИ НА БРЗО ВОЗЕЊЕ ПРИ ТОА ДА НЕ СИ ВРЗАН СО СИГУРНОСНИОТ ПОЈАС И АВТОМОБИЛОТ НЕРЕГИСТРИРАН ОД ЛАНИ
СО СЕ ВОЗИЛО НА БИТ-ПАЗАР ДА БИДЕШ КОГА ИМА ПРОТЕСТИ
ПЕТ ГОДИНИ У ДРЖАВНА ДА ВОЛОНТИРАШ И ПОСЛЕ ДА ПРИМАТ ДРУГА НА РАБОТА ПО РАМКОВЕН
ПАРТИЈАТА НА ИЗБОРИ ДА ТИ ЗАГУБИ
ТАА ДА САКА А ТИ КОНДОМИ ДА НЕМАШ
НА ШАЛТЕР У МВР ЗА СЛИКАЊЕ ДА ОКАПЕШ ЧЕКАЈЌИ
У ГРЦИЈА НА ВИКЕНДДА ПОЈДЕШ ТРЕВАТА ОД СЕЛО У ЏЕБ ДА ТИ ЈА НАЈДАТ
ДА ЗАБОРАВИШ ВО ЗАВОД ЗА ВРАБОТУВАЊЕ ДА СЕ ПРИЈАВИШ ПА СИНИТЕ КАРТОНИ ДА ТИ ГИ УКИНАТ
ВО ЦРНА ГОРА НА ПЕЧАЛБА ДА ОДИШ ПЕТ МЕСЕЦИ ЦИГЛИ ДА НОСИШ И НА КРАЈ ДА НЕ ТИ ПЛАТАТ
КРЕДИТ У БАНКА ДА НЕ ТИ ДАДАТ А И АКО ТИ ДАДАТ ИСТА МАКА КЕ ТЕ СНАЈДЕ
ДА ДАДЕ ГОСПОД СВЕКРВА ТИ ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА УШТЕ СТО ГОДИНИ БЕЗ ПРАЗНИЦИ
НА РАБОТА ВО ЈАВНО ПРЕТПРИЈАТИЕ ДА ПОЈДЕШ СО МАИЦАТА СО ЛАВЧЕТО А ТАМУ НОВИОТ ДИРЕКТОР ПО РАМКОВЕН НАЗНАЧЕН
Да даде господ министер на труд и социјала на кафе да ти дојде зш куќата ноќеска ти изгорела..
 

SweetDreams

Нов член
21 ноември 2014
5
6
3
26
Да даде госпот да имаш 5 женски деца и да работиш само за влошки :D
Да даде госпот да ти се запали куќата а пожарникарите оро да си играат околу куќа :D Овие ми текнаа подоцна уште неколку :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: antonio