Клетви!

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Мислам дека го знаете овој вид на вицеви .
Мене ми се доста смешни :D .
Еве неколку :
  • Да даде Господ женати стоногалка да роди, и цел живот за кондури да работиш. :mstickle
  • Да даде Господ Цацко да ти пее ”Нек ти јутро мирише на мене”.
  • Да даде Господ полиција да те црта со креда на асфалт! (bandit) .
  • Да даде Господ ќерка ти да биде хостеса кај Драган Вучич!.
    :rofl:rofl:rofl
    Иначе во темава споделувајте вицови од ваков вид , повелете дискутирајте ... :rolleyes:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Slims and kizzo

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
27
Струмица
Да даде Господ да ти се дупне гумата од колата кога ќе идеш на одмор
Да даде Господ да се заљубиш у лажен профил
Да даде Господ автобусот семејна кола да ти биде
Да даде Господ, да добиеш наградно патување 3 месеци со Боки 13 :D Да даде Господ да добиеш 7-мица на лото и да го изгубиш ливчето
Да даде Господ да имаш 5 женски деца, па цел живот да работиш за улошки :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Licno taa and Psychobilly

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
401
1,073
Eupen
Да даде господ да те фати пролив и да имаш склероза та да трчиш а незнаеш каде!