1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Клетви!

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од 84 sk_Y ^_-, 27 февруари 2013.

 1. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Мислам дека го знаете овој вид на вицеви .
  Мене ми се доста смешни :D .
  Еве неколку :
  • Да даде Господ женати стоногалка да роди, и цел живот за кондури да работиш. :mstickle
  • Да даде Господ Цацко да ти пее ”Нек ти јутро мирише на мене”.
  • Да даде Господ полиција да те црта со креда на асфалт! (bandit) .
  • Да даде Господ ќерка ти да биде хостеса кај Драган Вучич!.
   :patos:patos:patos
   Иначе во темава споделувајте вицови од ваков вид , повелете дискутирајте ... :rolleyes:
   
  На Slims и kizzo им се допаѓа ова.
 2. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Да даде Господ децата да ти играат во електрично коло.
  Да даде Господ детето да ти се падне во Киндер Јајце и да немаш шема да го составиш.
   
  На 84 sk_Y ^_-, Slims, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Да даде Господ да ти се дупне гумата од колата кога ќе идеш на одмор
  Да даде Господ да се заљубиш у лажен профил
  Да даде Господ автобусот семејна кола да ти биде
  Да даде Господ, да добиеш наградно патување 3 месеци со Боки 13 :D Да даде Господ да добиеш 7-мица на лото и да го изгубиш ливчето
  Да даде Господ да имаш 5 женски деца, па цел живот да работиш за улошки :)
   
  На Licno taa и Psychobilly им се допаѓа ова.
 4. kizzo

  kizzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2013
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  1,328
  да даде Господ децата во аптека да ти доручкуваат. :D :D
   
  На Smile и violetmoon им се допаѓа ова.
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Да даде господ ниедна да не ти даде
   
  На beautifull liar, Licno taa, Mila Kunis и уште 8 други им се допаѓа ова.
 6. Psychobilly

  Psychobilly Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  1,509
  Да даде господ мајка ти на бандеру да те целива. :patos
   
  На Весна1992, violetmoon и parvati им се допаѓа ова.
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  поголема клетва од оваа нема
  да даде господ женати на к:cenzuraр да ти умри xd
   
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  на комшиски би било поголема : )
   
  На beautifull liar и Kisserboy им се допаѓа ова.
 9. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  • "Да даде Господ син ти зет во куќата да ти донесе.
  • "Да даде Господ децата да ти купуваат чунга линга на кредит." :D
   
  На beautifull liar, Kitty и violetmoon им се допаѓа ова.
 10. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  Да даде господ да те фати пролив и да имаш склероза та да трчиш а незнаеш каде!
   

Сподели: