Одење на кино

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Немам идено у кино 200 године. Послеѓан пут кт гледа филм тој беше рипчето Немо :D. Иде ми се много ама неам друштво сс кога да иду, никако да се организирамо.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Колку само сакам да одам во кино, по друго си е не сакам ни да споредувам со филм на ТВ или пак на ПеЦе. :D
Киното во градот кај што живеам не работи т.е на неколку години го отвараат кога има премиера на некој Македонски филм, но не на сите. Последен пат бев пред неколку месеци на Трето полувреме и гостин беше Сашко Коцев. Желна сум да одам во кино, но ете во таков град сум, почесто да го отвараат не би прошуштала филм.
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Значи да се разбереме Aristokrat ако не ме викнеш следен пат коа ќе добиеш гага карта скар сум ти засекогаш е така да си знаеш :p Инаку многу ретко одам на Кино, кај нас последно шо глеав беше Сенки пред 5 години ако добро се сеќавам, а последно шо бев у кино е лани негде Октомври месец во Америка и го глеав Lion King 3D и беше феноменален, пошо нели ми е омилен цртан филм, мада дечко ми до мене заспа и ја сама си ги изедов и моите и неговите пуканки и му ја испив и кока-колата :gjavol А деновиве се спремам да одам со братучетка ми Life of Pi мада она го има глеано, ама мерак и е пак да иде и и ветив дека ќе ја носам (hug)
 

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
28
Често одам во кино последен пат бев во СитиМол на тексасшки масакар со моторна пила ..зиуммм ]:)
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Значи да се разбереме Aristokrat ако не ме викнеш следен пат коа ќе добиеш гага карта скар сум ти засекогаш е така да си знаеш :p
Избегнувам да идам периодов зашто владее грипот а во кино маса од народ има во затворен простор,нека се потсреди јас верувам дека карта одма ќе најдам.
Животот на Пи е топ да ја носиш внука ти јас внук ми го носев и беше воодушевен иако има повеќе приказна што за дете е малце досадно
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Избегнувам да идам периодов зашто владее грипот а во кино маса од народ има во затворен простор,нека се потсреди јас верувам дека карта одма ќе најдам.
Животот на Пи е топ да ја носиш внука ти јас внук ми го носев и беше воодушевен иако има повеќе приказна што за дете е малце досадно
Она ми е братучетка и веќе беше и е воодушевена стварно, затоа сака пак да оди, а јас сакам од љубопитност пошо нели и јас сум како мало дете :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

Yvette

Истакнат Член
26 јануари 2014
144
276
73
Од кога се отвори Cineplexx секој втор викенд одам. Имаат интересни филмови ама знаат некогаш и да дадат некој глупав. Не знам со кој памет отидов да го гледам Carrie...
 

raindeer

Нов член
25 март 2014
9
0
1
29
Jas porano odev vo kino da gledam filmovi i mnogu me nerviraa onie shto sekogash gi ima, samo nestho shepkaat, shushkaat, se prepelkaat, ili pa nekoj do mene kje se razgricka sonchogled. Mi go unishtuvaa filmot ednostavno i posle prestanav da odam vo kino.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Последен пат во кино бев пред 2 години мислам, и заспав на пола филм. :)
Нема некои филмови што би ме привлекле за да одам во кино да ги гледам, освен неколку. А иначе во кино е супер да се гледа филм, само треба да имаш среќа да не седнеш позади некои сељаци зашто иначе нема да се види ништо од филмот. :)