Киксови на песни | Црнобело Форум

Киксови на песни

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Оригиналот, виновен за многу пијанства...


Киксот, кој го претворија во детска песничка:


Најлошо е што ПРЕПЕВА песна а не го слушнала текстот, па елена пее:

“тртртртртр , ред булл...пиеме, уживаме, тртртртртрттртртр пиеме...“

А оригиналот оди:

"A por que? Por tu, por tu, por tu...
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Еве полош кикс, значи песната “среде соба високо, елката ни стои, и ја красат играчки во 1к бои. Елко елко порасни уште две три педи, за да може дедо мраз...в дуп да те реди..“

Значи ова е песничката шо сите ја знајме од мали, за да слушнете која е мелодијата, ја најдов единствената на јутуб, од жаре бербер. Извинување однапред, немаше друга.Е сеа, интересново е ѓшо нашава ФОЛК КИЧ естрада, од немање инспирација, се најде талентот петар нечоски баш оваа мелодија да ја укради и да направи ваква песна:

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alex M.

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Да цитирам: „Денес во мода се министри, ем се згодни, ем се бистри!’’ WHAT THE FUCK?!?

„Злато, дијаманти, скапи фирми странски, се за мене ми купи, ми купи.. ох Боже баш го сакам вечно да е мој!“
:banghead

Btw, те и некои српски..
-Куче лаје, а ја мислим ти си, отиш’о си сарму пробо ниси!
-Немој да плачеш на мом прагу да ми врата не повуку влагу!
-Имам гаражу и мерцедеса три, још само ми фалиш ти!
-Пијем вино и ракију вручу и не мислим на трактор и кучу.Шта че мени венчање и жена кад са туџом живим без проблема!
-На кучи се оџак пуши, на тавану месо суши, ја сам сељак у срцу и души.
:rofl