Кафе-бар ЦрноБело | Црнобело Форум

Кафе-бар ЦрноБело

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,770
7,293
1,153
Big Sur
Пред 13-14 години работев во ресторан, користевме шлаг во прав, во пакувања од кило, сами го правевме. Подобар шлаг од тогаш немам пробано. Некогаш ми беше замена и за ручек.... шлаг со мелени ореви :gladen
Овие во спрејови готовите везе немаат
Мислам дека и овој е таков, можно е и белка плус да додаваат при матење пошто го има тој мирис и вкус на домашно малку. Ама густина, вкус, абе не знам, можам да се удавам и пак ќе ми е малку.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*