1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кафани за мерак

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од efederer, 10 март 2012.

 1. efederer

  efederer Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  2 октомври 2011
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  256
  Факт е дека сите имаме мерак да си седнеме понекогаш со друштво во кафана, дали со музика или без, битно е да се истера ќеифот и редот.
  Каде најчесто вие се „кафанисувате“? Препорачајте добри кафани, спомнете од прилика како идат цените, ако имате бројче за резервација споделете го, што вреди да се проба, има ли музика - и не заборавајте да наведете во кој град се наоѓа, па и подетално каде.
  Ако мене ме прашате, фаворит ми беше порано Буре во Лептокарија заради добрите пилешки крилца ама ептен ги качија цените. Еднаш сум била во Дукат во Капиштец во продолжение од Воденица, културно местенце, со тамбураши свират ми се чини секој ден. Окарина одевме за весеље заради музиката, а ако сакате за до 4 сабајле - Македонска Куќа во Парк.
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 2. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Ова Буре ми го збореа, а никако да отидам.
  Е, пред два три дена го посетив и искрено цените ми беа многу приступачни. Ако ти кажам што све изедовме и испивме три жени ( нема смисла срамота е дека нели жените увек салата зобаат само :giggle) а не чинеше околу 1.500 денари, мислам дека е сосема ок цена. Па какво сирење во фурна имаат...:gladen

  Иначе моја препорака, за онака лајт атмосфера, вкусна храна би биле:
  Гурмет - Д.Маало ( убедливо најдобриот топло-ладен десерт го прават тука и салата од спанаќ)
  Јана- Д.Маало, има пријатна атмосфера.
  Мрс- Аеродром, кај Три Бисери со исклучок кога пее ИренА Спасовска кипот, која ќе те натера да си заминеш со брзина на светлината.
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Ова карши Центар за странски јазици, или преместено е?
  Зошто пред 2-3 недели поминав таму, рушевини беа кај што беше кафаната.
   
 4. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Таму треба да биде, ако не ја преместиле или ко шо викаш ја срушиле :giggle
  Па пред Нова Година поминав таму, на место си беше...што се десило во меѓувреме не знам. :)
   
 5. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Орхидеја во Жданец - за најгага помин без конкуренција :) И се пуши внатре :)
   
 6. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Ајде јас за Штип ке пишам некој:)
  Нецко 2 , Ресторант Бисер, Чардак, Гостилница Цуна, Софра, Заки...
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  А за онаа Колиба што ќе кажете? Јас не сум бил, сакам да слушнам мислења на тие што биле. И кај се наоѓа поточно. Знам само дека освои лани најдобра кафана во Скопје.
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Дечки предлог кафана кај што има вкусни пилешки прсти и ефтина водка, а кафаната да не е биртија и да искачаат младичи ? :)
   
 9. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Мене онака по мерка ми се Два елена во Капиштец и Мезе бар во Аеродром.. Убава храна, пријатна музика, сега малце е скапо, ама вреди да се посетат.
   
 10. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Корнер и Баба Цана у Куманоо су ми најјаки, има и други добри али овија су ми бш најјако мезе и убаф амбиент сфе тој заедно спаковано сс чашку ракију , ееееееееекстра
  А у Скопје наише иду у онија Дебармаалски кафанчиња
   
  На Prashina, Хоуп* и Farfalla им се допаѓа ова.

Сподели: