1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кандида

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од incule, 17 јули 2018.

 1. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Не најдов ваква тема,ако има може да се избрише објавава прашањето ми е,дали може да се умре од кандида??
   
 2. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,833
  Допаѓања:
  918
  Прво дознај кој вид на кандида е во прашање.
  Колку време и како се лечи пациентот.
  И на крај, најопасното прашање е да побараш на нет од валидни извори колку е death rate за тој вид на кандида...

  И ќе знаеш... отприлика, секако не е 100% сигурно па да се притресуваш...
   
 3. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Како тоа да се умре од кандида?
  Кандидата може да се појави на неколку места во организмот, како локална форма...
  Доколку се работи за системска кандидијаза е тогаш работите се посериозни, но не и неизлечиви...
  А досега мислам дека никој не умрел конкретно од кандида.
   
  На Outrider и Хептаграм XI им се допаѓа ова.
 4. Patika

  Patika Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2018
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  18
  Чудно прашање, за кое мислам дека сите го знаат одговорот!
   
 5. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Може да се умре од смеење Инчуленце, кога те читам тебе :rofl:rofl
   
 6. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Може да се усреќи партнерот со тоа.
   

Сподели: