1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Камиони

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Maks, 9 март 2012.

 1. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Теретни возила за транспорт.
  Темата е за се во врска со нив.
  Имате ли некое искуство со овие транспортни возила? Омилена марка? Слика, видео?
  Моја омилена знае се SCANIA V8 580ks:D

  DAF, XF.jpg MAN, TGA (STURM).jpg

   
 2. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Повеке спаѓа овде ова. Тие се камиони од 580-800 коњски сили што влечат повеке приколици и се дозволени за на патишта додека овие другите екстремните се над 2000 коњски сили и не се дозволени за на пат:)
   
 4. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  е ова е више американско
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
 6. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  или цареви на патот kings of the road :), овие кралеви секојдневно ги крстосуваат нашите патишта и се бр 1 во транспортот, без нив не е можен развој на ниедна економија.
  Тргнуваќи од тоа отварам тема посветена на камионите
  кои марки на камиони Вам ви се омилени ??


  еве најпрвин почнувам јас мојата омилана марка на камион е Урал U-
  4320 (smoke) (smoke)(smoke) тенк :pusi
   
 7. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
 8. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Mercedes
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Никаков :D
   
  На WomanInRed му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Темава е океј, ама не сум љубител на камиони. Страшни и големи ми се.
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: