Како ја замислувате смртта?

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Гледав барав, видов дека нема таква тема .

Едно нешто ни се мотка на сите низ глава , што е тоа ?! секако смрта .
Дали некогаш сте размислувале како изгледа таа , какво е чуството во тој момент ?!
Секогаш прашуваме и велиме ,, ШТО Е ТОА ШТО ЦЕЛ ЖИВОТ МУ СЕ СМЕЕМЕ ВО ЛИЦЕ ?! ТОА Е СМРТА!‘‘
Темава е малце наежувачки , не би му одговарал на секој ваков разговор тоа е факт !
Имено , како што се родил човекот и се друго се знае дека еден ден ќе умре , таа реченица е единствената реченица која мене т.н ме утешува т.е ми ја разредува мислата СМРТ.
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
35
Неготино
лелеееееееее,смртта не ја замислувам никако,тоа е еден момент на прекин на животот,не ми е јасно зар постои некој кој ја замислува смртта(facepalm)
се гушам,престанувам да дишам,срцето не ми чука и толкуууууууу-исцрпен одговор:rolleyes:
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
лелеееееееее,смртта не ја замислувам никако,тоа е еден момент на прекин на животот,не ми е јасно зар постои некој кој ја замислува смртта(facepalm)
се гушам,престанувам да дишам,срцето не ми чука и толкуууууууу-исцрпен одговор:rolleyes:
лелеееееееее,смртта не ја замислувам никако,тоа е еден момент на прекин на животот,не ми е јасно зар постои некој кој ја замислува смртта(facepalm)
се гушам,престанувам да дишам,срцето не ми чука и толкуууууууу-исцрпен одговор:rolleyes:
А потоа што ?! :mstickle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
images

Исто вака.. :D
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Јас смртта ја замислувам како поле на некултурен натпревар.
Зборам за онаа душевна смрт.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena