1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како се воздржувате од грицкање нездрави грицки?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од *Маја, 11 септември 2014.

 1. *Маја

  *Маја Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  7
  Имате некој трик со кој сте престанале да грицкате чипс, соленки, благи кекси?
  Совет за „зависниците“ од оваа храна? :)
   
 2. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Едно време се припотресував околу тоа, зашто си имам „историја“ на грицкање чипсови долга километри... Но искрено, веќе не му ја мислам... Гледам само количински да не е претерано, но целосно да ги отстранам, не.
  Да беше така, ќе требаше и да се воздржувам од компјутери и лаптопи со безжичен интернет и секакви електронски уреди кои „тивко“ убиваат со зрачење, 95% од храната што се конзумира секојдневно, и што уште не...
   
 3. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Не се возджуваме :)
   
 4. BlackTulip

  BlackTulip Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2013
  Мислења:
  628
  Допаѓања:
  789
  Зошто да се воздржам кога пружа задоволство хахаха
  Нека не ги прават толку вкусни , нивна вина е (wasntme)
   
  #4 BlackTulip, 11 септември 2014
  Последна промена: 11 септември 2014
 5. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448

  И и и и ние не се воздржуваме! :D:D:rofl
   
  На TheQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 6. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Не купувајте,кога нема,нема ни да се јаде. :biggrin
   
 7. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Едноставно е, нездравите грицки ги заменувам со здрави грицки. Кај мене дома строго е забрането консумирање на чипс, смоки, соленки и др нездрави грицки, наместо нив грицкаме ореви, лешници, бадеми, непечен сончоглед и суво овошје, а понекогаш и подготвуваме домашни грицки кои не се баш најздрави, ама барем немаат конзерванси, адитиви, вештачки бои и ароми.
  Понекогаш и грицкањето зелечук или овошје ни ја задоволува таа потреба. Обично на децата им сецкам морковчиња во форма на стапчиња или јаболки на тенки кришки и ги обожаваат.
   
  На Big Berta му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Се што е грицки и е солено не јадам, не ми прави некој ќеф, а немам ни навика да си купам
   
 9. Just Smile

  Just Smile Нов член

  Зачленет на:
  20 јануари 2019
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  22
  Не купувам, наједноставно. Јас иначе ако видам ми се јади, ако не го гледам, нема да ми се јади. А кога ќе ѓжме фати криза, лајца сол, лајца шеќер:rofl
   

Сподели: