1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како да цртате и сликате (туторијали)

Дискусија во форумот 'Дводимензионална уметност' започната од lady_blue, 12 април 2012.

 1. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Како да сликате дрвја


  Како да сликате облаци

   
  На LMFAO, parvati и Morticia. им се допаѓа ова.
 2. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420


   
  На Morticia. му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Убави се туторијаливе и се тоа, ама ако немаш пиле во тебе џабе е ова...
   
  На Alley3112 и Taa Sum.. им се допаѓа ова.
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  еве ви една супер страна кај шо има туторијали како да цртатае разни работи ... ко помал додека имав појке вреем за цртање , ја користев и ми помагаше .... http://www.dragoart.com/

  чекор по чекор ви е се објаснето и мислам дека нема да имате проблеми , без разлика колку сте дрво за цртање ...

  пример ова шо ке го цртам сега .. Сон Џоку
  http://www.dragoart.com/tuts/11719/1/1/how-to-draw-goku-easy.htm
   
  На JaMi и The Tramp им се допаѓа ова.
 5. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Убави се туторијалите ама кога некој не го бива за цртање не го бива(пример мене) (shake)
   
 6. Dorina

  Dorina Активен Член

  Зачленет на:
  20 октомври 2017
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  71
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: