Како да цртате и сликате (туторијали)

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
еве ви една супер страна кај шо има туторијали како да цртатае разни работи ... ко помал додека имав појке вреем за цртање , ја користев и ми помагаше .... http://www.dragoart.com/

чекор по чекор ви е се објаснето и мислам дека нема да имате проблеми , без разлика колку сте дрво за цртање ...

пример ова шо ке го цртам сега .. Сон Џоку
http://www.dragoart.com/tuts/11719/1/1/how-to-draw-goku-easy.htm
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and The Tramp

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,417
7,077
1,153
Big Sur
Пошто во последно време повеќе се бавам со дигитално цртање, еве едно лесно туторијалче кое многу може да помогне да се совладаат основни техники за 2Д цртање.