Како да рутирам смартфон?

CyberKnight

Полноправен Член
14 февруари 2012
51
41
18
26
Велес
www.facebook.com
Имам Samsung Galaxy ACE GT-S5830i (2.3.6) сакам некој што се разбирам да ми каже подетално како се рутира(root) овој мобилен. :)
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123

Kiril

Активен Член
24 јуни 2012
181
127
43
31
Струмица
CyberKnight ете ти братко едно форумче за мобилни ако смеам да го постирам тука. Ако не се извинувам и избришете го постот.
Тука сигурно ке најдеш се што ти треба. http://forum.gsmhosting.com/vbb/
 

Kiril

Активен Член
24 јуни 2012
181
127
43
31
Струмица
Барав се отепав од барање секој ден барам како да има решение и ништо :(
Пробај на форумот кој што ти го постирав погоре. Сигурен сум дека ке најдеш таму. Прво регистрирај се, имаш опција горе десно за пребарување, пребарај ако нема, прашај ке ти кажат сигурно, можеби не веднаш, но до утре сабајле сигурно ке имаш решение.
 
  • Like
Реакции: CyberKnight

CyberKnight

Полноправен Член
14 февруари 2012
51
41
18
26
Велес
www.facebook.com
Пробај на форумот кој што ти го постирав погоре. Сигурен сум дека ке најдеш таму. Прво регистрирај се, имаш опција горе десно за пребарување, пребарај ако нема, прашај ке ти кажат сигурно, можеби не веднаш, но до утре сабајле сигурно ке имаш решение.
Ај ќе побарам и таму ако нема тогаш фала за линкот :)