1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Како да инсталирате кирилична поддршка на вашиот компјутер

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Hip.Hop_MKD, 17 февруари 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  [​IMG]
  Ве повикува сите на форумов да го користите кириличното писмо.
  Доколку немате инсталирано направете го тоа на следнив начин:

  Ви благодарам на сите! :)
   
  На LILI star, Sagan, Nightmare_f и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Фала многу :)
   
 3. Revolution is my name !

  Revolution is my name ! Нов член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  16
  Не е проблем,пред некое време го преинсталирав виндоусот,па на ова сум заборавил и мене ми беше глупаво,ете сега е во ред,фала за туторијалот. Поздрав :)
   
 4. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  Тенк ју соу мач(flower)
  закон е вој Hip.Hop_МKD си инсталираф мкд фонт и сеа нема веќе да ме бркаат модераторите со уцени:eek
   
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Па нели сакаше сама да си идеш ? : ) или предомисли се : P
   
  На Nightmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  секако неможам да го избришам мојот профил од туј...па не ми останува ништо друго освен да досаѓам пак :)
   
  На Arkantos му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Anna1D

  Anna1D Нов член

  Зачленет на:
  23 февруари 2013
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  3
  Фала многу :)
   
 8. Molecule X

  Molecule X Нов член

  Зачленет на:
  12 јули 2015
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  A za mobilen kako?
   

Сподели: