Како да изберете име за вашето дете? | Црнобело Форум

Како да изберете име за вашето дете?

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,236
2,329
1,153
Skopje
www.facebook.com
@Давор бе Ектор, oд кај го извади имево жити се? И што не ставиш едно Х па да биде Хектор или Хектар :)
И што им фали на пример на имињата, Станојка, Мирка, Станимирка, Зојка, Бојко и тако даље? :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
@Давор бе Ектор, oд кај го извади имево жити се? И што не ставиш едно Х па да биде Хектор или Хектар :)
И што им фали на пример на имињата, Станојка, Мирка, Станимирка, Зојка, Бојко и тако даље? :)
Извини ако се викаш Станојка, ама сеа тоа е шо е :zelen Ако ти е за утеха и моето не е модерно :place:place:place
Нон стоп им спомнувам на моите дека не ме сакале уште откога сум се родил. А сите мои братучеди имаат убави имиња и како мал нон стоп се нервирав (и сеа мноооооогу се нервирам додуше ама по не покажувам :()

Е добро де Хектор. Многу убаво име ми е. Само нешто у последно време Ектор ми е некако пошизички.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,236
2,329
1,153
Skopje
www.facebook.com
Извини ако се викаш Станојка, ама сеа тоа е шо е :zelen Ако ти е за утеха и моето не е модерно :place:place:place
Нон стоп им спомнувам на моите дека не ме сакале уште откога сум се родил. А сите мои братучеди имаат убави имиња и како мал нон стоп се нервирав (и сеа мноооооогу се нервирам додуше ама по не покажувам :()

Е добро де Хектор. Многу убаво име ми е. Само нешто у последно време Ектор ми е некако пошизички.
:rofl:rofl:rofl душичка :D не е Станојка но пак е глупо но кога ќе ми текне дека ќе ми дале уште поглупо име си го засакувам моето :D
Јас прв пат слушам име Ектор, а Хектор па само во шпанскине серии затоа така чудно ми падна :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
137
1,053
Некое од постарите имиња.За женско би му дала име Драгана,Благуна,Надежда.За машко Виктор,Владо,Игор,Горан.
Денеска све некои имиња што асоцираат на кучиња-Леа,Ива,Теа.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Се знае како се бира име на дете, се копа по семејното стебло и се бира. На пример ако е женско, тогаш се гледа 4-5 генерации назад и се бира името на таа шо живеела тогаш. Исто и за машко.
После шо убаво, кога на школо ќе ја прозве професорката, "ајде Косара стани."
"Косара кај е брат ти Цветолик?"

Убајни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хептаграм XI

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,236
2,329
1,153
Skopje
www.facebook.com
Се знае како се бира име на дете, се копа по семејното стебло и се бира. На пример ако е женско, тогаш се гледа 4-5 генерации назад и се бира името на таа шо живеела тогаш. Исто и за машко.
После шо убаво, кога на школо ќе ја прозве професорката, "ајде Косара стани."
"Косара кај е брат ти Цветолик?"

Убајни.
Хахаха
И после децата ќе се откажат од тебе :D
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,880
942
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Кај мене не е проблем, скоро IV века се вртат едни исти 7 имиња ... се надевам ќе продолжи сето тоа уште XI :)
Ќе мора да почнеме со броеви, како кај папите или кралевите на Запад - покрај името.
Да се знае кој кога живеел и што бил на Земјата :)