Како ви започнува еден ден и како го поминавте денот (со слика)

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Што правите во првите пола саат/саат време од станување од кревет? Имате ли рутина кое секое утро ја повторувате или пак секој ден го започнувате на различен начин? Прашањата се однесуваат доколку не одите право на школо/факс/работа веднаш при станување.

Јас лично ги правам истите работие секое утро. Станувам и одам да се расонам во купатило, потоа одам во кујна и си правам ладно нес и го земам лаптопот и пуштам музика, фб и црно бело форум да видам што има ново, па 9gag да се опуштам и изнасмеам. Порано кога користев PC, прво нешто што правев беше стискање на копчето да се пушти, па потоа до кујна одев да ставам вода за кафе, па најпосле во купатило.

Вие?
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
ако сум прва смена на работа:
0500 будење
0530 велосипедот под мене и на работа
0550 предпојадок
0600 старт на работно време
1000 појадок
измеѓу будење и тргнување на работа имаш купатило ова она...физиологија
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Кога сум на училиште ќе се разбудам и бидејќи пред да си легнам навеќер пуштам некој филм на лаптопот, утрото се вклучувам на брзинка на форумот и на фб(само да видам известувања), потоа одам во веце се средувам, се враќам во соба се облекувам, правам косата и тргнувам.
Кога не сум на училиште станувам покасно и не станувамодма туку си лежам во креветот и си седам на интернет :giggle, потоа се облекувам и средувам и одам да јадам.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ја единствено нешто што го правам секогаш после станување е одам во купатило.
 

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
Стануам, проверуам моб да не ме барал некој :p , идам во купатило, па во кујна - ставам ѓезве со вода на плоча, пијам чаша ладна вода и уклучувам лап топ да проверам фб и форум (wasntme)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
стануење...пуштање пц со нога...одење у бања...миење лице , раце, заби...и после праење нес кафе и бапнување на пц :) :kafe:pusi
 

Eva

Староседелец
19 февруари 2012
107
100
1,043
Едвај станвам се миам заби раце лице и облечување и летам на школо :mad Само за викенди спијам до 12-13 часот и после цел ден на комп.
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Станувам, се облекувам, ставам вода за кафе и одам во купатило. Излегувам, одам во кујна, ставам кафе во водата и одам да се нашминкам. Кафето или се турива или татко ми станува да го довари.
Го пиеме кафето, порачувам такси и одам на школо.
И така секое утро освен за викенд, во неработни денови и за распуст. Тогаш немам рутина...зашто не ни станувам наутро.
 

Maks

Староседелец
Кога се разбудам најпрво пуштам пц (ако е исклучено воопшто:zelen ) па проверам тел. логирам се на фб и цб проверам нотификации ова она ставам кафе (у меѓувреме идам до купатило) па после пак на пц со кафенцето. (Ова важи кога не сум на работа) Кога сум на работа друга е шемата :D
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
ќе почнам од мене значи станувам сабаље накај 7 00 се спремам за работа (а ми се спие јако ептен :))
пијам кафе па на работа до кај 4 сат, послем дома ручек одмарање, интернет, форум, фајсбук, на вечер некоја прошетка или трчање на кеј и така му помунуваат работните дена :)
kaj vas Како е :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum