Како би изгледал вашиот идеален дом? | Црнобело Форум

Како би изгледал вашиот идеален дом?

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara and melpomena

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
40
Во однос на архитектура, јас сум минималист. Минималистички дом со малку креативност може да изгледа топло и комотно (спротивно на генералното мислење дека минимализмот е ладен и без душа). Уживам во огромни прозорци и стаклени врати, светлина и отворени бои.Отвори ја прикачената датотека 28166 Отвори ја прикачената датотека 28167 Бидејќи овој стил користи материјали од врвен квалитет, минималистички дом е исклучително скапа инвестиција.
Хаха, абе голем минималист си бил ти...
види те цеќиња, те базени, те осветлување. Ебагоминималист си ко македонски политичар без усул хахаха
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
27
Незнам да прикачам слика иначе во палата или куќа на спратови да биде светкава,да има базен и сауна