Какво кафе пиете? | Црнобело Форум

Какво кафе пиете?

Laila

Полноправен Член
18 јуни 2019
30
25
8
Кафехоличар не бира какво кафе да пие. Секакво, но дома најмногу нескафе и турско, зависи од моментот :). Во кафич, најчесто еспресо или фредо капучино.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,515
1,183
Big Sur
Го има само во најнеможните продавнички, каде не би ти ни текнало да ѕирнеш и по на бензинска некоја.
Реално, најубавото капучино што сум го пробала. :frantic
1640291643564.png

А обично макијато, ретко еспресо. Турско не сакам.
 

bluebell

Полноправен Член
12 јануари 2022
41
15
8
26
Најчесто пијам турско кафе, а многу ретко нескафе, капучино, макијато.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: supersonik