1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Какви серии гледате?

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Marick14, 9 јули 2012.

?

Највеќе ги гледам:

 1. Шпанските

  3 глас(а)
  10.0%
 2. Индиските

  1 глас(а)
  3.3%
 3. Бугарските

  1 глас(а)
  3.3%
 4. Српските

  0 глас(а)
  0.0%
 5. Турските

  3 глас(а)
  10.0%
 6. Америчките

  20 глас(а)
  66.7%
 7. Арапските

  0 глас(а)
  0.0%
 8. Британски

  10 глас(а)
  33.3%
 9. Други, ќе наведам.

  2 глас(а)
  6.7%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Не сум многу по сериите и филмовите, но една данска серија ми го привлече вниманието. Ја емитуваат на МРТ во 22:10 во работните денови. Се работи за форензичарите од полицијата во Копенхаген кои во секоја епизода се соочуваат со различен(и) сериски убиец(и). А, да. Серијата се вика Убиства со умисла. Или на дански- Den som dræber.
   

Сподели: