1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Какви серии гледате?

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Marick14, 9 јули 2012.

?

Највеќе ги гледам:

 1. Шпанските

  3 глас(а)
  10.0%
 2. Индиските

  1 глас(а)
  3.3%
 3. Бугарските

  1 глас(а)
  3.3%
 4. Српските

  0 глас(а)
  0.0%
 5. Турските

  3 глас(а)
  10.0%
 6. Америчките

  20 глас(а)
  66.7%
 7. Арапските

  0 глас(а)
  0.0%
 8. Британски

  10 глас(а)
  33.3%
 9. Други, ќе наведам.

  2 глас(а)
  6.7%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Кои ви се омилените серии?

  Турски, шпански, амерички, српски, бугарски итн.....

  Што се подобри едни од други?

  Кај и да пуштам, било која програма освен Телма, насекаде ги гледам турските глупости, бугарските, српските.......Слабо со добрите амерички филмови. :(
   
 2. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  само една турска историска серија
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Секако амерички. Исто и британските се предобри.
   
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Хироус по 5 пат ја даваат. (facepalm)А турските сите, дури и тие што уште не почнале да ги прикажуваат во Турција, прво кај нас е преммиерата. Шпанските веќе досадни станаа, иста песна. Сега тие почести се на тие пониските телевизии. А индискиве кога ќе ги видам ми се (puke). Бугарскиве некако боље се од турско-индкиски, српско-хрватски.
   
 5. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Амерички понекогаш..
  Иначе не гледам :D
   
 6. m.o.p.

  m.o.p. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  221
  не гледам серии живо срање се сите ист концепт
   
 7. Coelho

  Coelho Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  493
  Сега само Американски. Последната серија што ја гледав беше Glee; кога почна распустот ги изгледав сите три сезони за една недела.

  Ако зборуваме чисто за серии тогаш ги гледам/гледав: Симпсонови, Family Guy, Futurama, South Park, Game of Thrones, 30 Rock, The Walking Dead, Archer, The Office, Modern Family, Glee итн.

  Инаку има и други серии (емисии) кои ги гледам, од типот на Wheel of Fortune, Deal or No Deal, Family Feud (оние со освојување на пари). Разни емисии со натпревари, како Survivor.

  Истотака серии/емисии од типот на Myth Busters, Hoarders, Dog Whisperer и понекогаш ми се случило и на E! да заглавам со трите сестри. (worried)

  Инаку за турскиве серии - штета. Да ги даваа на турски јазик со македонски превод ќе беа многу подобри. Со синхронизацијава сите ги уништија.
   
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  шпанско жуљандронски никад!
  од туски само Полат некад нешто ке фатеше
  наише сакам да глеам хумористични
  омилени су ми Сите го сакаат Рејмонд и Два ипол мушкарца : )
   
  На WomanInRed и Lady* им се допаѓа ова.
 9. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Амерички и чат пат некоја руска :)
   
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Кај даваат руски? (think)
   

Сподели: