Какви серии гледате?

Највеќе ги гледам:

 • Шпанските

  Votes: 3 10.0%
 • Индиските

  Votes: 1 3.3%
 • Бугарските

  Votes: 1 3.3%
 • Српските

  Votes: 0 0.0%
 • Турските

  Votes: 3 10.0%
 • Америчките

  Votes: 20 66.7%
 • Арапските

  Votes: 0 0.0%
 • Британски

  Votes: 10 33.3%
 • Други, ќе наведам.

  Votes: 2 6.7%

 • Total voters
  30

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Кои ви се омилените серии?

Турски, шпански, амерички, српски, бугарски итн.....

Што се подобри едни од други?

Кај и да пуштам, било која програма освен Телма, насекаде ги гледам турските глупости, бугарските, српските.......Слабо со добрите амерички филмови. :(
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Хироус по 5 пат ја даваат. (facepalm)А турските сите, дури и тие што уште не почнале да ги прикажуваат во Турција, прво кај нас е преммиерата. Шпанските веќе досадни станаа, иста песна. Сега тие почести се на тие пониските телевизии. А индискиве кога ќе ги видам ми се (puke). Бугарскиве некако боље се од турско-индкиски, српско-хрватски.
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
286
493
663
Скопје
Сега само Американски. Последната серија што ја гледав беше Glee; кога почна распустот ги изгледав сите три сезони за една недела.

Ако зборуваме чисто за серии тогаш ги гледам/гледав: Симпсонови, Family Guy, Futurama, South Park, Game of Thrones, 30 Rock, The Walking Dead, Archer, The Office, Modern Family, Glee итн.

Инаку има и други серии (емисии) кои ги гледам, од типот на Wheel of Fortune, Deal or No Deal, Family Feud (оние со освојување на пари). Разни емисии со натпревари, како Survivor.

Истотака серии/емисии од типот на Myth Busters, Hoarders, Dog Whisperer и понекогаш ми се случило и на E! да заглавам со трите сестри. (worried)

Инаку за турскиве серии - штета. Да ги даваа на турски јазик со македонски превод ќе беа многу подобри. Со синхронизацијава сите ги уништија.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
шпанско жуљандронски никад!
од туски само Полат некад нешто ке фатеше
наише сакам да глеам хумористични
омилени су ми Сите го сакаат Рејмонд и Два ипол мушкарца : )
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and Lady*