1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде сте го пробале највкусното кафе во комбинација со благо?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од *Маја, 6 март 2014.

 1. *Маја

  *Маја Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 октомври 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  7
  Каде сте го пробале највкусното кафе и палачинките, вафлите или чоколадните мафини кои следуваат после него? :)
  Имате некој ваков локал кој ви е по ваш вкус и вреди да го споделите?
   
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Кафе „Ли“ кај млечен.
  Тро посоленко е ама тоа што го добиваш просто е грев да го изедеш. Such an art.
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  K8 во Чаршија. Си зимаш американско кафе за 50че + 10 за refill, во комбинација со сникерс капкеј или домашно oreo cookie. Илиииииии моето омилено - lemon pucker. [​IMG] Имаат разни кекси, торти, мафини, капкејкс, пити, пудинзи, кафиња, чаеви (турски за 10че), разни моментални новитетите како strawberry lemonade, pumpkin spiced latte, cheesecake parfait, apple sider... Можам да дрдорам уште мнооооогу зошто ми е едно од омилените места, значи совршено е за чилирање, уште па ако се погоди убав пролетен ден... милина. [​IMG]
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Зошто не знам за ова место? :unsure
  А сакам. Каде точно се наоѓа?
   
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  кафе - Портал 2
  палачинка - баро
   
 6. SaraFighter

  SaraFighter Староседелец

  Зачленет на:
  1 август 2013
  Мислења:
  178
  Допаѓања:
  478
  Во Ла ла :)
   
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Уфф на врв на јазик ми е местово пред К8, ама во моментов не ми текнува. Д...д... на "Д" почнуваше. Главнава улица со кафичи што иде нагоре, лево се врти за Пивница, десно вртиш за К8. Така малце потскриено е, но ќе го најдеш сигурно.

  К8 локација.png
   
  На Saladin и Хептаграм XI им се допаѓа ова.
 8. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Јас па сакам парени благи.
  Во Битола во GT баш ми се допадна кафенцето со роло кадаиф... убавко
   
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,736
  Допаѓања:
  767
  Кај мене дома ,ДЕФИНИТИВНО ;)
   
 10. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,488
  Допаѓања:
  14,398
  Го обожавам Ајриш кафето од Макпетрол кафематите.
   

Сподели: