Каде сте го пробале највкусното кафе во комбинација со благо?

*Маја

Истакнат Член
28 октомври 2013
23
7
103
Каде сте го пробале највкусното кафе и палачинките, вафлите или чоколадните мафини кои следуваат после него? :)
Имате некој ваков локал кој ви е по ваш вкус и вреди да го споделите?
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,627
1,683
Normandy
Кафе „Ли“ кај млечен.
Тро посоленко е ама тоа што го добиваш просто е грев да го изедеш. Such an art.
 
  • Like
Реакции: Prashina

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
K8 во Чаршија. Си зимаш американско кафе за 50че + 10 за refill, во комбинација со сникерс капкеј или домашно oreo cookie. Илиииииии моето омилено - lemon pucker. Имаат разни кекси, торти, мафини, капкејкс, пити, пудинзи, кафиња, чаеви (турски за 10че), разни моментални новитетите како strawberry lemonade, pumpkin spiced latte, cheesecake parfait, apple sider... Можам да дрдорам уште мнооооогу зошто ми е едно од омилените места, значи совршено е за чилирање, уште па ако се погоди убав пролетен ден... милина.
 
  • Like
Реакции: Хептаграм XI

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,627
1,683
Normandy
K8 во Чаршија. Си зимаш американско кафе за 50че + 10 за refill, во комбинација со сникерс капкеј или домашно oreo cookie. Илиииииии моето омилено - lemon pucker. Имаат разни кекси, торти, мафини, капкејкс, пити, пудинзи, кафиња, чаеви (турски за 10че), разни моментални новитетите како strawberry lemonade, pumpkin spiced latte, cheesecake parfait, apple sider... Можам да дрдорам уште мнооооогу зошто ми е едно од омилените места, значи совршено е за чилирање, уште па ако се погоди убав пролетен ден... милина.
Зошто не знам за ова место? :unsure
А сакам. Каде точно се наоѓа?
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Зошто не знам за ова место? :unsure
А сакам. Каде точно се наоѓа?
Уфф на врв на јазик ми е местово пред К8, ама во моментов не ми текнува. Д...д... на "Д" почнуваше. Главнава улица со кафичи што иде нагоре, лево се врти за Пивница, десно вртиш за К8. Така малце потскриено е, но ќе го најдеш сигурно.

К8 локација.png
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
26
домче
Јас па сакам парени благи.
Во Битола во GT баш ми се допадна кафенцето со роло кадаиф... убавко