Каде летово на одмор? | Црнобело Форум

Каде летово на одмор?

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,989
7,440
1,153
Big Sur
Веќе ме фаќаат с'ски, што би рекле по нашки, да мрднам некаде.
Не е дека јас травел адикт, а-у, па не можам без патувањце, ама навистина ми треба да мрднам некаде, а некако пак ми се чини дека тешко ќе се мрда надвор од границиве.
Спомнувавме со другарки да одиме до куќата на другарка во Хрватска, па нека стои тука уште сега ко неисполнета желба на која се надевам. :D
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,989
7,440
1,153
Big Sur
Океј, пресреќна сум што си резервиравме веќе смештај во Неа Потидеа и ни е на 50-ина минути од Солун, плус може да ги шетнеме сите местенца по првиот крак пошто патот до нив е уште пократок.
Ни се погоди среќа што имаше вакцини и за нас смртниците (нели, ако ги важат), но и тест да треба, не е страшно.
Уште сега ме пука малку паника, ама се надевам океј ќе испаднат работите.