Каде за Нова Година? | Црнобело Форум

Каде за Нова Година?

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
27
Битола
По се изгледа годините си го прават своето...
Дома, без врева и куп луѓе... :)

П.С. Не сакам да прославувам завршување на една обична фискална година. Но затоа пак на 21 Март ја прославувам вистинската нова година поврзана со Земјата, кога Сонцето влегува во Овен и започнува пролетта: кога се буди природата ^_^
10 дена потоа (31 Март) е раѓањето на Kisserboy ^_^ . Овен 4life :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: FemmeFatale

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
10 дена потоа (31 Март) е раѓањето на Kisserboy ^_^ . Овен 4life :D
Кога веќе одиме off-topic:
22 дена после 21 Март кога е вистинската нова година која се прославува илјадници години наназад, е првиот ден од примањето на „Книгата на Законот“ или Liber AL vel Legis, на 8-ми Април, точно на пладне, 1904 е.v. :)

P.S. 22 дена, а исто толку има големи аркани или АТУ во Тот Таротот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ruze03

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,259
2,354
1,153
Skopje
www.facebook.com
Се мислам искрено кај да ја славам оваа нова година.. доволно ги преспивав. Ако имате некој предлог дајте па да си закажам со време :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ruze03

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,515
1,183
Big Sur
Еве го тој глуп период од годината кога ни ти се оди некаде, ни па сакаш да си сам. Мислам, ич не би ми пречело да ја преспијам де, ама прашања, договори, негодувања, правдања ми се ту мач. Да има некој да организира и само да се разбудам на Бахамите, да честитам, да испијам по еден коктел и парче пица, да ме има на 2-3 слики за дома да ме видат после, па да си легнам пак - топ.
Вака ми се хибернира само некаде од 28-ми до кај 3-ти.

А луѓе па слават и втора вечер Нова. :eek::eek:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ruze03

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,396
5,901
1,683
Disco
Добро би било да се биде во можност да се дочека во друштво ама како и обично, во изолација, тажно и јадно и осамено веројатно со по некоја солза и традиционално обидувајќи се да се игнорира денот преку читање стрип или слушање подкасти :(
 
  • Sad
Реакции: Ruze03 and Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,515
1,183
Big Sur
Сепак прифатив да одам во дискотека... што биде, нека биде. Се тешам дека е само неколку часа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ruze03