Каде да најдам? (облека и модни додатоци)

.Т.Д.

Нов член
30 март 2021
1
0
1
Здраво и хелп, дали некој знае каде може да се најде ваква јакна или некоја страна од каде може да се нарача кај нас ?
20210329_155857.jpg
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Добредојде. :wavespin
На инста страната на My Moda ми излегуваа, еве успеав да најдам слична во ноември што продавале, а имаше и доста слични во Mega Fashion (не знам кај живееш, но ако го има аутлетот, јас мојата од таму ја земав, единствено е малку подебелка).
Ги имаше многу, многу често по онлајн продавнициве, само не знам колку би ги имале сега на залиха пошто се менува сезоната, но нема што да изгубиш ако прашаш. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: .Т.Д.

bluebell

Истакнат Член
12 јануари 2022
73
23
108
27
Дали може да ми препорачате бутик во кој носат фустани за свадба за покрупни девојчиња? Многу ќе ви бидам благодарна.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Дали може да ми препорачате бутик во кој носат фустани за свадба за покрупни девојчиња? Многу ќе ви бидам благодарна.
За во Скопје баш и не знам како се вика местото, ама во Мавровка имаше многу убави во доста големки броеви пред 2-3 години отприлика.
Ако сакаш онлајн да нарачаш, топло ги препорачувам Бутик Мегало од Куманово. За мајка ми секогаш наоѓаме таму убави парчиња, а имаат и младалачки, модерни работи. Можеш и да си фатиш еден ден да прошеташ, па да си видиш/купиш во живо. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bluebell