Италијанска музика | Црнобело Форум

Италијанска музика

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,270
9,112
1,683
Денес на плејлиста ми е италијанска музика. Можам комотно да речам дека е музика полна со емоции. Да издвојам нешто за вас :)

се надевам дека ви се допаднаа :) дел се класика :)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,270
9,112
1,683
затоа што во отворањето на темата не можев да поставам повеќе линкови :) да ги додадам и овие :)

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Ретко слушам само, овие 2 ми се многу убави.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,432
9,141
1,683
Кушкундалево
има еден период од 71-ва некаде кога во Италија се прави прогресивен рок. Ех тие бендови ми се милина за слушање.