Иронијата... | Црнобело Форум

Иронијата...

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
Иронијата е дека Њу Јорк се наоѓа појужно од Истанбул.

#добиена кладба.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
Иронија е да си женско а да личиш на Боко 13 и такој и да те викаф по малу (тру стори)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
Да не се лутиш на камчето што те сопнало
на водата што те поплавила
на солзата што те печела
на воздишката што си ја давал од мака.
Да го сакаш тој што те сака
ама и тој што те повредува.
Самиот ке кажеш....каква иронија.....
....но ..не....тоа си само ТИ.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

VanHelsing

Истакнат Член
6 октомври 2013
72
58
118
25
Иронија е Лепа Брена да ти пее на концерт "Udji slobodno" а картата е 500 денара.
Иронија е да си бел а да дилаш ко црнец.