1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Интимна (исповедна) проза

Дискусија во форумот 'Поезија и проза' започната од martin4etoooo, 12 април 2012.

 1. martin4etoooo

  martin4etoooo Нов член

  Зачленет на:
  12 април 2012
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  17
  Твојата убавина
  ...Започнувам да пишивам и те гледам тебе и твојата убавина.Во тие очи гледам една река која извира на убавините твои,а кога ќе те доближам со сликата ја гледам твојата сенка скриена одвнатре а сакаш да ја покажеш секому.Со твоите очи ги крадеш очите на секого.Да те запознав подобро можеби малку подоцна но знај секое запознавање подоцна можеби е подпбро.Таа твоја елеганција,харизма,насмевка,добрина никој ги нема.На овој свет сите сме различни,никој не е ист,но имаме едно заедничко сите ние а тоа е:СРЦЕТО. Сакаме со срцето и губиме со срцето.Пред мене повторно стои твојата слика и ја гледам и започнувам веќе еднаш да пишувам...
  Тие студени ветрови дуваа насекаде,се ќе однесеа...
  Стоејќи да другата страна од улицата ја свтрев својата глава кон дрвотот а таму стоеше ти.Твојата црна коса блескаше со посебен сјај,твоите очи добија една прекрасна боја.Стоев и ја гледав твојата убавина,од страна се воодушевував на твојата убавина.Си велев:``Невозможно е,па таа е скриеното богаство на светот,само таа ја има прекрасната убавина,ја пронајдов!``
  Се доближив до тебе и ти се насмеа,белите бисери тови ги видов подредени еден до друг.За миг си помислив дека сонувам.Само во тебе ја имаше искрената врска која можеше да се роди од срце.Ти беше мојот скриен ангел кој го барав со денови...години а сега конечно те најдов.
  Се одалечив од тебе но со себе ја понесов твојата убавина и твојата прекрасна насмевка.Сега повеќе не се плашам да кажам што чувствувам и сигурна сум дека конечно мојјот сон ќе се исполни.
  Ти благодарам ангеле мој што се појави во мојот живот.
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  добредојде мартинчето со многу оооо :)
  ова твое дело ми се допаѓа и ќе го префлам во темата Раскази, ако?
  а муабетчево со непобедливиот ќе ви го подизбришам :)
   
  На martin4etoooo и Nepobedliv :) им се допаѓа ова.
 3. Eva

  Eva Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  103
  Допаѓања:
  100
  прекрасен е текстов....Имаш дарба девојче :)
   
  На martin4etoooo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Фалбаџијо :) немаше да ти признае девојчево. Мартинчетоо добродојде :)
   
  На martin4etoooo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. martin4etoooo

  martin4etoooo Нов член

  Зачленет на:
  12 април 2012
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  17
 6. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  И бај д веј пишувај кирилица :)
   
  На Nepobedliv :) му/ѝ се допаѓа ова.
 7. martin4etoooo

  martin4etoooo Нов член

  Зачленет на:
  12 април 2012
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  17
 8. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Само се шалев де :)
   
 9. martin4etoooo

  martin4etoooo Нов член

  Зачленет на:
  12 април 2012
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  17
  Знам :biggrin
   
  На Nepobedliv :) му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  ај плс доста со офтопици :)
   
  На Lady* и Nepobedliv :) им се допаѓа ова.

Сподели: