1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Интересни статуси

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Gabriela, 27 февруари 2012.

 1. Gabriela

  Gabriela Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  139
  само Чак Норис може да ти заѕвони кога ти е исклучен телефонот :p
  Девојките се како утакмици на ливче,ќе ги фатиш 10 ама една ќе те заебе за сите пари..!! :pp :*
  Човек што не простува го руши мостот на кој и самиот ќе мора да помине барем еднаш во животот.
  Дали вие __________ и вие _______ се согласувате да го промените својот љубовен статус од SINGLE во MARRIED? Младоженецот:-ДА! Невестата-ДА!.Матичарот-Ги молам кумовите да се приближат и да удрат ЛАЈК. Ве прогласувам за маж и жена.. Можете да је боцнете невестата.
  Прашува професорот:Што е адреналин??
  Децата:Кога ке ти се дигне...
  Си биле две курви и едната и вика на друга:
  - Маче, како на работа?
  - Ќути, напорно, од работа не можам да прднам.
  Би те допрела за коса ама постам.
   
  На niche123, 84 sk_Y ^_-, Minella и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Dee Dee

  Dee Dee Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  468
  Oче наш кои јеси Мерцедес ми донеси, да буде царство твое да буде металик боје и још молим те Боже седиште од коже, у име оца и сина и да буде пун бензина.. Амин!
  Eднаш се живее - реченица која ја користиме кога планираме да направиме некоја глупост.
  Линијата е зафатена, шмркајте подоцна.
  Кај нас нема мое твое... Се што е мое мое е, се што е твое мое е!
  Понекогаш не е доволно да свртиш нова страница,потребно е да ја промениш книгата!
  Идна професија СТОЧАР! Знам премногу ГОВЕДА во животов..!
  Хемиска дефиниција за љубовта е: Љубовта е отровна супстанција ,растворена во доза на љубомора која не трпии присуство на трет елемент..!!
  Љубав је кад волиш себе и себе воли тебе!
  Мала?!Па шта ако сам мала?Баш тако мала у твоје срце бих таман стала!
  Нисам згодна,ал сам врло незгодна!
  Наставница: НЕ МОЖЕШ ДА СПАВАШ НА ЧАСУ!!! Ученик: Па не могу кад се дерете!
  Ти реков дека сум таму за 5 минути - престани да вртиш на секој пола саат...


   
  На КрисТина К., Maks, Caci и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Би ја купила твојата љубов, но жал ми е немам ништо ситно.
  Сакаш совршена девојка, купи си Барбика.
  ....Тaткото АНАЛГИН и мајката КАФЕТИН на својот сакан син АСПИРИН му го честитаат бракот со БАРАЛГИН....Кон оваа честитка се приклучува и целата АПТЕКА....
   
  На kones и Dee Dee им се допаѓа ова.
 4. Primrose

  Primrose Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  680
  Допаѓања:
  1,288
  *
  Врвот на пијанството е кога ќе ја донесат тортата на свадба, а ти прашуваш:
  -На кого му е роденден?
  *
  Јадете лук, ќе живеете долго... но осамено!
  *
  Секоја вечер неможам да заспијам, затоа што мислам на тебе.
  [​IMG]
  -Те заебавам бе, спијам ко ЗАКЛАНА!

  *
  Раскинавме поради религиозни причини... Тој мислеше дека е Бог - а јас не!
   
  На 84 sk_Y ^_-, kones, Dee Dee и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  Врвот на пијанството е кога влегуваш у такси и таксисто праша до каде? и ти викаш шо те тебе гајле

  Ногу мразам кога на телевизија кажат: гледачите крај малите екрани, а јас дома имам плазма :D
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Крадци немојте да крадете, владата не сака конкуренција.

  Зошто да се изложувате на мамурлак... Останете пијани!

  Политиката е ку*ва каде со тајно гласање го одбираш оној кој јавно ке те е*е.

  Кај што има чад... Таму е и скарата.

  Македонија најуспешно ја преброди кризата во регионот... Снабдивме многу метадон и дијазепам.

  Човекот е како слика... Најинтересен е коа се откаче.

  Таман станам малку озбилен... Разбудам се!

  Заеби љубов, гледај си здравјето.
  :D
   
  На Dee Dee и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 7. Gabriela

  Gabriela Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  139
  Извини што ти верував, нема да се повтори ♥:*
  Не е важно што зборат зад грб за тебе - важно е кога ќе се свртиш, да молчат.
  Јас сум како огнот. Сакаш да се стоплиш крај мене, ќе те згреам - сакаш да си играш со мене, ќе те изгорм.. ИЗБОРОТ Е ТВОЈ!
  Мамо мамо, може ли да ја нишам баба ? -А ти што мислиш, она затоа се обеси, за ти да ја нишаш !?
  Што е тоа љубов.? Се јади.? Ако не се јади не ме интересира.
  Ако саката да ја однесете саканата на некое скапо место, Однесете ја на Бензиска ! :)
  Момче: Здраво убава, имаш msn?
  Девојче: imamdecko@odiupm.com
  Момче: Еве ја мојата jassumtvojotbrat@keteubijam.co
  m
  Дури и најскапиот подарок нема вредност ако не е подарен од срце.
  Толку си фина, повеќе јајца имаш скршено со гзот отколку во тава.
  Што прави плавуша пред огледало со затворени очи? Сака да се види каква е кога спие.
  ЈАС НЕ ПРАВАМ ИСТА ГРЕШКА ПО ДВА ПАТИ,,, НАЈМАЛКУ ПО ПЕТ ИЛИ ШЕСТ ПАТИ :)
  Nebiten si kako semafor vo GTA.
  И го ветив цел свет...па,и купив АТЛАС xD
  Едното топче оди поспоро, а другото побавно.:D
  Добри ко ѓаволи !
  Кој витамин го има најмногу кај овците?
  - Беее!
   
  На Boyka и Dee Dee им се допаѓа ова.
 8. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Па има тема интересни статуси отворена токму од тебе. Нема потреба од две слични...
   
  На Hip.Hop_MKD и Dee Dee им се допаѓа ова.
 9. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Споени. :)
   
  На LadyInPink му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Интерпункција:
  Американецот работи ако се плати добро, ако не, ништо.
  Македонецот работи, ако се плати, добро, ако не, ништо.
   
  На Faith, UnFleur и Boyka им се допаѓа ова.

Сподели: