Интересни статуси

Gabriela

Активен Член
19 февруари 2012
145
139
43
22
само Чак Норис може да ти заѕвони кога ти е исклучен телефонот :p
Девојките се како утакмици на ливче,ќе ги фатиш 10 ама една ќе те заебе за сите пари..!! :pp :*
Човек што не простува го руши мостот на кој и самиот ќе мора да помине барем еднаш во животот.
Дали вие __________ и вие _______ се согласувате да го промените својот љубовен статус од SINGLE во MARRIED? Младоженецот:-ДА! Невестата-ДА!.Матичарот-Ги молам кумовите да се приближат и да удрат ЛАЈК. Ве прогласувам за маж и жена.. Можете да је боцнете невестата.
Прашува професорот:Што е адреналин??
Децата:Кога ке ти се дигне...
Си биле две курви и едната и вика на друга:
- Маче, како на работа?
- Ќути, напорно, од работа не можам да прднам.
Би те допрела за коса ама постам.
 

Dee Dee

Истакнат Член
Oче наш кои јеси Мерцедес ми донеси, да буде царство твое да буде металик боје и још молим те Боже седиште од коже, у име оца и сина и да буде пун бензина.. Амин!
Eднаш се живее - реченица која ја користиме кога планираме да направиме некоја глупост.
Линијата е зафатена, шмркајте подоцна.
Кај нас нема мое твое... Се што е мое мое е, се што е твое мое е!
Понекогаш не е доволно да свртиш нова страница,потребно е да ја промениш книгата!
Идна професија СТОЧАР! Знам премногу ГОВЕДА во животов..!
Хемиска дефиниција за љубовта е: Љубовта е отровна супстанција ,растворена во доза на љубомора која не трпии присуство на трет елемент..!!
Љубав је кад волиш себе и себе воли тебе!
Мала?!Па шта ако сам мала?Баш тако мала у твоје срце бих таман стала!
Нисам згодна,ал сам врло незгодна!
Наставница: НЕ МОЖЕШ ДА СПАВАШ НА ЧАСУ!!! Ученик: Па не могу кад се дерете!
Ти реков дека сум таму за 5 минути - престани да вртиш на секој пола саат...


 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Би ја купила твојата љубов, но жал ми е немам ништо ситно.
Сакаш совршена девојка, купи си Барбика.
....Тaткото АНАЛГИН и мајката КАФЕТИН на својот сакан син АСПИРИН му го честитаат бракот со БАРАЛГИН....Кон оваа честитка се приклучува и целата АПТЕКА....
 
  • Like
Реакции: kones and Dee Dee

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
680
1,288
1,093
your nightmares....
*
Врвот на пијанството е кога ќе ја донесат тортата на свадба, а ти прашуваш:
-На кого му е роденден?
*
Јадете лук, ќе живеете долго... но осамено!
*
Секоја вечер неможам да заспијам, затоа што мислам на тебе.
-Те заебавам бе, спијам ко ЗАКЛАНА!

*
Раскинавме поради религиозни причини... Тој мислеше дека е Бог - а јас не!
 

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Врвот на пијанството е кога влегуваш у такси и таксисто праша до каде? и ти викаш шо те тебе гајле

Ногу мразам кога на телевизија кажат: гледачите крај малите екрани, а јас дома имам плазма :D
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

Maks

Староседелец
Крадци немојте да крадете, владата не сака конкуренција.

Зошто да се изложувате на мамурлак... Останете пијани!

Политиката е ку*ва каде со тајно гласање го одбираш оној кој јавно ке те е*е.

Кај што има чад... Таму е и скарата.

Македонија најуспешно ја преброди кризата во регионот... Снабдивме многу метадон и дијазепам.

Човекот е како слика... Најинтересен е коа се откаче.

Таман станам малку озбилен... Разбудам се!

Заеби љубов, гледај си здравјето.
:D
 
  • Like
Реакции: Dee Dee and Hip.Hop_MKD

Gabriela

Активен Член
19 февруари 2012
145
139
43
22
Извини што ти верував, нема да се повтори ♥:*
Не е важно што зборат зад грб за тебе - важно е кога ќе се свртиш, да молчат.
Јас сум како огнот. Сакаш да се стоплиш крај мене, ќе те згреам - сакаш да си играш со мене, ќе те изгорм.. ИЗБОРОТ Е ТВОЈ!
Мамо мамо, може ли да ја нишам баба ? -А ти што мислиш, она затоа се обеси, за ти да ја нишаш !?
Што е тоа љубов.? Се јади.? Ако не се јади не ме интересира.
Ако саката да ја однесете саканата на некое скапо место, Однесете ја на Бензиска ! :)
Момче: Здраво убава, имаш msn?
Девојче: imamdecko@odiupm.com
Момче: Еве ја мојата jassumtvojotbrat@keteubijam.co
m
Дури и најскапиот подарок нема вредност ако не е подарен од срце.
Толку си фина, повеќе јајца имаш скршено со гзот отколку во тава.
Што прави плавуша пред огледало со затворени очи? Сака да се види каква е кога спие.
ЈАС НЕ ПРАВАМ ИСТА ГРЕШКА ПО ДВА ПАТИ,,, НАЈМАЛКУ ПО ПЕТ ИЛИ ШЕСТ ПАТИ :)
Nebiten si kako semafor vo GTA.
И го ветив цел свет...па,и купив АТЛАС xD
Едното топче оди поспоро, а другото побавно.:D
Добри ко ѓаволи !
Кој витамин го има најмногу кај овците?
- Беее!
 
  • Like
Реакции: Boyka and Dee Dee

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,740
2,355
1,123
www.crnobelo.com
Интерпункција:
Американецот работи ако се плати добро, ако не, ништо.
Македонецот работи, ако се плати, добро, ако не, ништо.
 
  • Like
Реакции: Faith, UnFleur and Boyka