Интересни маици

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Како љубител на маички секогаш ми привлекуваат внимание кога некој носи со интересн принт, без разлика дали станува збор за машко или женско. Дајте пример.

Carpe Shirt.jpeg
Grandpa Cassette 1.jpgAfternoon Delight 2.jpgNight Sky Projector 1.jpgSomething to Write Home About 2.jpgThe Party.jpgThe Night Sky Maker 2.jpgTree and Birds.jpgSuperpower Ballad 2.jpgBone Idol.jpg
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
651
1,915
393
Fukushima
www.gonzo.com
Сакам ваква... многу, МНОГУ сакам ваквааааааааа! :place

Отвори ја прикачената датотека 3635

Иначе имам една црна, пишува BITCH in a bad mood, многу си ја сакам. :D
ееее вакви маици на форумска средба по повод роденденот на црнобело да ни поделат на сите, баш одговара маицава црно-бело
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
ееее вакви маици на форумска средба по повод роденденот на црнобело да ни поделат на сите, баш одговара маицава црно-бело
не само што одговараат боите, туку и преубава е. (inlove)
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
И јас ептен сакам вакви маички со принтови.
Имам дома неколку со натписи и слики и тие ми се најомилени за носење + сами по себе се интересни и привлекуваат внимание, па нема потреба од многу дополнување со аксесоари.
Еве некои интересни:
 
  • Like
Реакции: - Dee Dee - and The Tramp