Интересни идеи за организирање на прослави | Црнобело Форум

Интересни идеи за организирање на прослави

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,520
14,428
1,683
Таму каде што треба
Отиде во џамбо и се премисли :giggle

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
Демек сеа пукна сонце и ај... Е па вака сеа. Имаш у Џамбо оние кокосови чашки, моеш тоа како чаши за пиење, држат течност бар 2-3 дена.
Или па моеш таквите чашки као свеќници да ги користиш. (само ризикот од пожар е на твоја одговорност :D)
Чадорчиња it`s a must (и мејнстрим), моеш нешо као што вика Јами со цвеќиња-огртачи - хаваи. За музика ако бараш има теми као Тики-мики или оној дебелконо со гитарчето симни си го, доста е популарен. Ова скапо ќе те чини taken that пијачките повеќе изискуваат ресурси, ваљда ќе праиш коктелчики. Од грицки остај го оноа со рипчињата - ептен е штос а и тука ќе запали. За торта моеш некоја овошна салата, нема муки да сечеш на пачиња, да миксаш да печеш. Само тупаџиско е овошјето. Моеш исто неколку бунари/сангрии да направиш и со лејка (тиквичка како кутлача) да си ставаат пиење во чашите. Се` што праиш праи го за еднократна употреба - пошо после мајка ќе ти се расплаче ако треба се` сама да миеш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and DarkPassenger

steel

Полноправен Член
27 декември 2013
17
5
13
25
Каде сте славере роденден а топ да си поминете? дома,кафич,кафана,маало,дискотека?
Секако со одбрани луѓе.Јас најчесто низ маало,нешто алкохол, за грицкање- нешто музиче ќе се пушти и океу е.. само сега сакам нешто боље.. ама да не е и хаос :D некој предлог:?
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,271
9,113
1,683
Никогаш не славам роденден. Ништо не славам. Немам причина за славење. Не гледам ништо специјално во славење на роденден. Дека сум бил една година постар. тоа да го славам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Badgirl

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Да, знам дека е американски празник, но да, за мене е интересен празник и си го поштувам и посакувам и ние да го славиме.
Во случај ако некој некогаш сака да си направи журка, еве некои интересни предлози:

Во принцип портокаловата боја преовладува, во комбинација со црна. Така да, најубаво е да се изберат работи во тие бои од чашки, цевки, чинии, балони до разни украсни декорации. Тука совршено се вклопува тиквата (и Jack-O-Lantern дизајнот) како главна декорација и еден од најпристапните производи на есен. Но, интересна е и зелената комбинација.

Jack-O-Lantern сос за мацкање. У принцип, сос базиран на кашкавал кој совршено би одговарал со тако чипс.

9 Jack-O-Lantern Layer Dip.jpg

Frightful fruit kabobs. Јас дињата би ја заменила со тиква, ем е потребната боја, ем е попристапна периодов.

11 Frightful fruit kabobs.jpg

Cheese and pretzel Witches' Brooms. Лесно е да се купат стапчињата, но кој ќе биде доволно вешт да го изведе ова? :D

2 Cheese and Pretzel Witches’ Brooms.jpg

Pumpkin Rolls. Ова е еден од најлесните рецепти и јас лично, би додала малку цимет и шеќер, мислам дека повеќе би одговарала блага верзија.

3 Pumpkin Rolls.jpg

Fruit platter Jack-O-Lantern. Многу едноставно, а финтаџиски, овошјата се подредуваат за да се добие таа форма.

4 Fruit platter Jack-O-Lantern.jpg

Jack-O-Lantern sweet potato fries. Исто така прост рецепт, слаткиот компир се сече на кругчиња и се сече за да се добие ликот на Џек.

5 Jack-O-Lantern Sweet Potato Fries.jpg

Carrot finger food. У принцип може да се изведе со било каков сос или салата, штосни се морковчињата како декорација.

7 Carrot Finger Food.jpg

Halloween spider pizza. У принцип се што ти треба е тесто за пица, кашкавал, маслинки и чајна.

12 Halloween Spider Pizza.jpg

За крај, нешто за оние кои имаат двор:

1.jpg

Нека го направи ова некој... I dare you... I double dare you. :zelen

Уште храна и пијалоци.