Ина (Inna) | Црнобело Форум

Ина (Inna)

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Елена Александра Апостолеану (романски: Elena Alexandra Apostoleanu) (родена на 16 октомври 1986 во Мангалија, Романија), попозната како Ина (Inna) e романска денс пејачка. На музичката сцена се појавува во 2008 година со нејзиниот албум Hot, продуциран од страна на бендот Play & Win. Главниот сингл од албумот е песната со исто име - „Hot“. Таа успеа да го достигне првото место во Романија, Португалија, Молдавија, Бугарија, Унгарија, Либан, Малта, Полска, Србија, Шпанија, Сирија, Турција,Русија, Унгарија, Грција и Украина, а исто така добро котираше и на радио станиците во Македонија. Втoриот промовиран сингл од албумот е „Love“. Тој го достигна 16-тото место на романското радио Kiss FM за време на неговата прва недела од издавањето.Ина беше номионирана за најдобра пејачка и најдобар сингл на наградите Еска во Полска. Ина исто така реализираше сингл наречен „Deja Vu“ заедно со Боб Тејлор и тој беше голем хит во Романија, Молдавија, Бугарија, Русија, Холандија и Унгарија.Нејзиниот четврти сингл од албумот е песната „Amazing“. Видеото за песната беше снимано во Португалија.
Во 2009, Ина го доживеа најзиниот досегашен најголем успех, кога нејзината песна „Hot“ се најде на првото место на американскиот Billboard Hot Dance Airplay. Петтиот сингл од нејзиниот прв албум беше реализиран во јуни 2010 и го носи насловот „10 Minutes“. Видеото за песната беше снимано во Лондон, Англија и тоа чинело околу 70,000 .

Oмилени песни:

Песни, новости и слично може да се дискутира на темава.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,270
9,112
1,683
Ина....то ти е добра пејачка.......плус спотчињата и се бомби......