Името на вашето милениче

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
507
802
693
Е јас имам рипче, се вика Рико.
А пак кучето си го викав Бранко :D Но веќе не е меѓу живите.
 
  • Like
Реакции: Hip.Hop_MKD

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Јас дома не чувам милениче, long story. Ама пак затоа на село каде како помала бев нонстоп чував мачка уште е жива и се вика Џина.
 
  • Like
Реакции: The_Mayor and Hip.Hop_MKD

filip7_doh

Староседелец
14 февруари 2012
29
35
613
26
Желката Аја, моето поранешно куче - МОНТИ :) А пред него имаше други: Моси, Џина, Коко и уште мн други, а мачиња (од порано шо сум имал): Тефи, Мисти, Миа... Е папагалот беше Роки ама тоа беше мнооогу одамна :) :rolleyes