1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Има ли песна со вашето или името на вашиот партнер?

Дискусија во форумот 'Музика' започната од mAcIkA, 12 март 2012.

 1. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  Песна во која се спомнува вашето или името на вашиот партнер..??
  За мене има неколку,еве оваа ке ја одвојам како омилена
  :biggrin...
   
  На 048 и Marijanela им се допаѓа ова.
 2. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Има, има. И за моето и за неговото. Мене мојата омилена за Марија е Maria од Blondie и Maria Maria од Carlos Santana.
   
  На 048, Marijanela и mAcIkA им се допаѓа ова.
 3. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516

  (inlove):gus
   
  На КоКиЧе му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  За моево има една единствена песна која сосем случајно ја открив.

  И ви завидувам на сите Марии, Билјани, Дијани, Тамари....што толку многу сте опевани.:sram
   
  На Gemini, 048, mAcIkA и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Kaко нема, оваа што ја имаш објавено и плус овие две.   
  На Gemini и LadyInPink им се допаѓа ова.
 7. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Нисам знала, дубоко се извињавам. Мило ми е што имало уште некоја песна за нас.:)
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,542
   
  На Gemini, melpomena, 048 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  За мене има само една песна а за него нема, колку што знам.
  Јас песната не ја знаев и ми се јавува ми вели оди кај мене на профил и одам и ја гледам песната ми вели пушти ја, ја пуштам и се изненадив дека моето име баш е ретко.
  Ај да не ја пуштам песната дека од кралот Аца Лукас е па да не ве болат ушите.:D не сакам да одоговарам за последиците после.
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  знам само за оваа.. чест е архангел да ти го спомнат името...
   
  На 048, Marijanela, mAcIkA и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: