Има ли песна со вашето или името на вашиот партнер? | Црнобело Форум

Има ли песна со вашето или името на вашиот партнер?

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
Песна во која се спомнува вашето или името на вашиот партнер..??
За мене има неколку,еве оваа ке ја одвојам како омилена
:D...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048 and Marijanela

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Има, има. И за моето и за неговото. Мене мојата омилена за Марија е Maria од Blondie и Maria Maria од Carlos Santana.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048, Marijanela and mAcIkA

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
За моево има една единствена песна која сосем случајно ја открив.
И ви завидувам на сите Марии, Билјани, Дијани, Тамари....што толку многу сте опевани.:sram
Kaко нема, оваа што ја имаш објавено и плус овие две.


 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini and LadyInPink

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
За мене има само една песна а за него нема, колку што знам.
Јас песната не ја знаев и ми се јавува ми вели оди кај мене на профил и одам и ја гледам песната ми вели пушти ја, ја пуштам и се изненадив дека моето име баш е ретко.
Ај да не ја пуштам песната дека од кралот Аца Лукас е па да не ве болат ушите.:D не сакам да одоговарам за последиците после.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum