Има ли денес воопшто љубов? | Црнобело Форум

Има ли денес воопшто љубов?

malecka

Староседелец
3 април 2013
66
40
1,028
Љубов кон брат-сестра родители има, а за љубов меѓу маж и жена изумрено е тоа. Колку и да се трудам да верувам дека постои љубов меѓу двајца секој втор ден слушам муабети за прекинати врски, растурени бракови , така да и да сакам да мислам дека воопшто постои, не сум убедена ич.
Мој конечен одговор е НЕ.
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
346
63
Љубов имало, има и ќе има..Љубовта е вечна....човекот е создаден да прима и да дава љубов:*..дали е љубовта чувство или збир на хемиски процеси и работа на хормони, факт е дека сите ние на оваа планета сме жедни за ЉУБОВ(inlove)
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
123
79
1,038
31
Има љубов денес, имало пред 100 години и ке има се додека човештвото постои, само треба да ја препознаес и да и се препуштиш. Ако кон секоја врска одиш со сомнеш и бариера пред себе, сигурно дека нема да ја доживееш вистинската љубов. Не затоа што нема да ја имаш, туку затоа што нема да можеш да ја препознаеш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ananas and ●Untouchable°