Известувања за нови колекции, попусти, распродажби, промоции

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Во Cosmo има неверојатни попусти, денес имаше толку гужва во Зебра, не можев ни да видам убаво. Премногу девојки кои промовираат нешто на секој чекор, премногу жени се будаат и се задржуваат долго на рафт за еден кармин... се надевам дека попосле ќе биде поолабавено. Знам дека на 6-ти, 7-ми и 8-ми има 30% попуст на сите производи на Gosh (баш си бендисав едно карминче), има многу попусти и на Maybelline (Colorama Tube Gloss [сјај за усни]- 67 ден.; Colorama Lip Gloss [сјај за усни]- 89 ден.; Colorama моливче за усни - 75 ден,; Colorama Mono Eye [сенка]- 89 ден.). На Rimmel исто така има попусти (Lasting Finish [течна пудра] - 193 ден.; Scandal Eyes Extra Black [маскара] - 199 ден.), а она што најмногу ме привлече беше:

- Сет L'Oreal Manga маскара + Mat Magique пудра за 499 денари, ако има некој искуство со овие 2 производи нека пише.
- Rimmel Kate Moss кармин за 119 денари, одамна ги меркам овие карминчиња, не дека и вака се нешто прескапи, ама ете баш денес налетав на нив на уште подобра цена, ако има некој исуство и со овој производ нека пише.

Него, да не знаете денес до кога се отворени продавниците на Cosmo?
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
Scandal Eyes Extra Black [маскара] - 199 ден. Ја земав маскарава на Валентајн за 189 ден. :D
Инаку супер е, задоволна сум од неа.Ти ја препорачувам и оваа -scandaleyes rockin' curves mascara.

- Rimmel Kate Moss кармин за 119 денари - супер цена би требало да е убав карминот. Имаше избор на нијанси?
Јас имам навика пред да купам кармин или сјај да го отворам и да го мириснам,пошто има некои кармини што смрдат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Scandal Eyes Extra Black [маскара] - 199 ден. Ја земав маскарава на Валентајн за 189 ден. :D
Инаку супер е, задоволна сум од неа.Ти ја препорачувам и оваа -scandaleyes rockin' curves mascara.

- Rimmel Kate Moss кармин за 119 денари - супер цена би требало да е убав карминот. Имаше избор на нијанси?
Јас имам навика пред да купам кармин или сјај да го отворам и да го мириснам,пошто има некои кармини што смрдат.

Конретно од оние на Кејт Мос немаше ИЧ избор, утрово во Зебра имаше 2 или 3 нијанси на црвено, а пред некој саат во ГТЦ мислам дека само една нијанса видов, класична црвена. Потоа заминав во ДМ и имаше едно 10-12 нијанси таму, но по стандард цена за 200 денари. Ќе проверам и утре сабајле во Зебра пак, не се откажувам. :zelen

Иначе, мислев дали да ги земам таа маскарата на Римел и пудрата на Римел (двете заедно би ме фатило помалце од 400), но се решив за сетот на L'Oreal маскара и пудра за 500. Прееска онака од интерес додека бев во ДМ си реков да ги видам тие 2 парчиња посебно (пошо вака као сет во кесе не можеш да ги видиш какви се) и за жал немаше тестери, но ако ти се верува, маскарата оригинално е 500, а пудрата 600 и нешто. (wasntme)
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
Конретно од оние на Кејт Мос немаше ИЧ избор, утрово во Зебра имаше 2 или 3 нијанси на црвено, а пред некој саат во ГТЦ мислам дека само една нијанса видов, класична црвена. Потоа заминав во ДМ и имаше едно 10-12 нијанси таму, но по стандард цена за 200 денари. Ќе проверам и утре сабајле во Зебра пак, не се откажувам. :zelen

Иначе, мислев дали да ги земам таа маскарата на Римел и пудрата на Римел (двете заедно би ме фатило помалце од 400), но се решив за сетот на L'Oreal маскара и пудра за 500. Прееска онака од интерес додека бев во ДМ си реков да ги видам тие 2 парчиња посебно (пошо вака као сет во кесе не можеш да ги видиш какви се) и за жал немаше тестери, но ако ти се верува, маскарата оригинално е 500, а пудрата 600 и нешто. (wasntme)
А да видиш во Космо во Сити Мол можеби ќе најдеш повеќе избор за кармините.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Денес во Dm бев, мусот на Catrice што го меркам месец дена е на попуст од 345 денари на 135! Али за жал, ни во првиот маркет каде што бев (кај Бит пазар) немаше останато, ниту во оној кај Просветно дело. Буквално, само тестери останале... баш ми е жал што ја пропуштив приликата. Исто така, има и попусти на други работи од Катрис, разни кармини и сјај, ајлајнер, маскара... Може добар шопинг да се направи.
 

MatijaSever

Корисник со 10 казнени поени
7 јули 2022
10
0
101
24
Пред некој ден бев Охрид и имаше попусти.
Не носев многу пари во мене, бев тргната по нешто друго. Инаку ќе се изнакупев пантолончиња во боја, беа 600-700 денари, а имаше и ефтини џемперчиња.
Здраво! Звучи како да имаш некои прекрасни купувања пред некој ден во Охрид! Застапено со пантолончиња и ефтини џемперчиња, мора да се чувствуваш како да си се поправил со некои најнови додатоци за твојата гардероба! Како е било вашет