1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Избор за најубаво милениче (пријавување) #1

Дискусија во форумот 'Домашни миленици' започната од Hip.Hop_MKD, 10 април 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Имавме веќе една една тема за избор на милениче но не ми се допаѓа организацијата затоа сега ќе биде вака.
  Правила за пријавување:
  - Сликата мора да биде нова и до миленичето да има лист хартија на која ќе го пишува вашиот ник и тоа да биде се видливо на една слика.
  -Право на учество имаат сите членови.
  -Дозволено е учество на само една фотографија.
  -Пријавувањето трае една недела ( до другиот вторник), а гласањето ќе трае исто така една недела во другата тема и ќе може слободно да се дискутира. :)
  Кога ќе заврши пријавувањето јас сликите ќе ги префрлам во другата тема, потоа ваше ќе биде да гласате и да дискутирате.
  =====>Изборот ќе се врши во друга тема која ќе ја отворам јас преку дадена анкета. Темата ќе биде: Избор за најубаво милениче (гласање и дискусија) #1
  Ставајте слики!!!! =)
   
  На N|ghtmare_f, LadyInPink, КрисТина К. и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Шо бе нема заинтересирани, нема да може да ставате слики од Чика Гоогле штета. =)
   
  На LadyInPink му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  па многу комплицираш :D ...имам слики од миленичето...ама од пред некој месец...тоа не се изменило многу исто си е :)
  нити има нова фризура нити нов маникир :D
  сеа треба да барам апарат па да го полнам пошо не ми е користен долг период...па да го сликам миленичето па да ја акнам сликата :D патешествие...:)

  ама од друга страна и те рaзбирам...може секој да акне слика било од интернет или нз шо и наместо ја да победам со моето вистинско милениче..ќе победи некој друг шо ја грабнал сликата од нет :D

  здравје ако не забораам...ќе го сликам :)
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Воопшто не е комплицирано. Баш е добар концептот и е фер. Вака барем сме сигурни дека миленикот припаѓа на членот.
  Јас ќе ставам слика, само да направам нова и со ливче до него...
   
  На Selma и Caci им се допаѓа ова.
 5. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  [​IMG]
  еве го моето, со слика од 9гаг... со моите нови ленонки ...
   
 6. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Џабе и така изборот пропадна.. Неможеа да џапаат слики од Чичко Гоогле! :D
   
  На Caci му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: