Идеален број на партнери пред брак е...?

*Маја

Истакнат Член
28 октомври 2013
23
7
103
По ваше мислење, колку партнери треба да имате пред бракот?
Има ли некоја „нормална“ бројка и дали таа бројка варира од маж до жена?
Неодамна некаде прочитав дека 12 љубовни партнери се вистинската бројка пред да се заколнете на верност.
Како ви звучи? Многу - малку? :)
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Искрено и јас ова некаде онака го скенирав со поглед и си реков...глупости.
Значи ова статистикиве за све и свачега што ги прават ми се дојдени преку нос.
Нема врска значи, и срамота е што ова може некаде јавно да го читаат 12-13-14-15 па се до 20 години девојчиња и девојки.
Пред бракот ќе имаш толку партнери, на колку ќе им кажеш ДА, и исто толку колку нема да ти успеат до брак поради разноразен број причини. Башка никој не гарантира дека после 12 партнери некој ќе биде верен во брак или после 1партнер , или после милион.
Ове е нешто у стил.... Пред да излезеш по голема нужда, треба да прднеш 4 пати.
Јас ако сум имала 3 партнери до сега, значи овој сегашниов нема да ми биде маж (сега сум во депресија зош не е 13ти според статистикана) со ова темпо до кај 50-60 години ќе се заколнам на верност.
Мила немој ова на памет да го ставаш, секој си е индивидуален. Можеш да налеташ на вистинскиот од прва...немој да губиш време на броење.
Поздрав
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
12 партнери пред брак??? И кога ќе ја земам јас... вулкански кратер со радиус 30цм...
Шала на страна.
Не треба да се бројат. Колку што животот ќе донесе и однесе. Можеби ќе ти биде прв сексуален однос, нема да се заштитуваш ќе забремениш, човекот ќе сака да одговара за детето и ќе се омажиш.
Може ќе имаш четири пет врски пред брак...
Сѐ е релативно. Ваквите статии што ги пишува некој со нула иновативност... туку само да напише нешто и да направи 100-150 гледања од контакт ме вадат значи. Како може 12 да е идеална бројка за партнери. Од каде тоа?
 

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
31 партнер пред брак, идеално! (punch)
Само не знам по која логика има „идеална“ бројка на различни партнери пред брак... што се нема да измислите.

Што, во брак нема да имаш други партнери? :gjavol
Ако ти нема да имаш, има такви кои имаат, дури и двајцата знаат дека имаат и супер им е во бракот - секакви луѓе има по светот, не бидува ова „идеална“ бројка на партнери пред, за време и после брак!


 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
31 партнер пред брак, идеално! (punch)
Само не знам по која логика има „идеална“ бројка на различни партнери пред брак... што се нема да измислите.

Што, во брак нема да имаш други партнери? :gjavol
Ако ти нема да имаш, има такви кои имаат, дури и двајцата знаат дека имаат и супер им е во бракот - секакви луѓе има по светот, не бидува ова „идеална“ бројка на партнери пред, за време и после брак!

Не е 666? Дали вие телемитските брајча имате некои пресметки околу ова? :D
Well, еднаш пишавте дека знаете како размислуваат жените :svirka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and cakar_ulav

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Не е 666? Дали вие телемитските брајча имате некои пресметки околу ова? :D
Well, еднаш пишавте дека знаете како размислуваат жените :svirka
Напишав јас: 31 :) Не виде? На пример 11 е уште подобро - ако си играме со броевите и нивното скриено значење...

Многу е 666, вие младите немате толку време слободно ниту пак финансии за да измените толку партнери денес... а и што ќе ви се партнери кога имате форуми и фб? Премногу гледате од нас постарите, ние лудувавме кога ни беше времето... сега вам ви е редот, не треба да спиете во сламата. Одете бре бркајте мажи и жени под ѕвездите и исполнете се со љубов како, кога и со кого ви е волја! ;)

Колку што знам, ете ти си на електро, може ти да менуваш сексуални партнери на пример? Би требало да си радосен некоја да те трпи барем два семестри, вклучувајќи ја жешката јунска сесија нели... ти треба време и волја за да бидеш ловец како Пан! А кај ќе го најдеш тоа?
А и ти премногу бираш, читајќи те по форумов. А кој бира, мастурбира. Така велеше мојата генерација...
Секој за себе треба да си најде „совршена“ бројка на партнери - која се дознава откако ќе се задоволиш со ловот!

Претежно денес луѓето се радосни ако некој им посвети троа поеќе внимание и се закачуваат за него како пијавици - тоа е вистинскиот за нив... и ништо од „многу партнери пред брак“. Љубов бре брат, љубов. Еден живот, еден партнер, една љубов - една смрт, за луѓето.

П.С.
Знаеме како размислуваат жените - што, ти фали знаење за жените тебе?
За жените најдобро се учи од жени, нели... Бркај жени, имај искуство со нив и тие ќе те научат најдобро за нив!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
@Хептаграм
Хипотетички да речеме не сум мажена,или ссум,сеедно..
Ако моменталниот број на партнри ми е 10,и сакам да се омажам со моменталниот,за да биде иделен мојот брак ке треба да го изневерам пред да се омажам,или да му раскинам,бидам со друг па да го терам да се смириме за да се поклопи бројката?:D
Абе какви бројки какви бакрачи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and diva orhideja

Хептаграм XI

Староседелец
26 мај 2013
1,881
944
1,133
World
heptagramxi.wordpress.com
Абе какви бројки какви бакрачи.
Читни го моето прво мислење тука ...
Се слагаме со последното... и да: прави како ти е волја во врска со твоите партнери и твојот живот. :)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Читни го моето прво мислење тука ...
Се слагаме со последното... и да: прави како ти е волја во врска со твоите партнери и твојот живот. :)
@Хептаграм
Хипотетички да речеме не сум мажена,или ссум,сеедно..