1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Игра со најдобра графика

Дискусија во форумот 'Игри' започната од dejan_str, 24 јануари 2013.

 1. dejan_str

  dejan_str Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 јануари 2013
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  14
  Koja е според вас игра со најадаобра графика?можете да набрите неколу и мал збор за нив
  Според мене најдобра е Battlefield 3.Исто ке ги вбројам Crysis/warhed ,Crysis 2 со DX11 pak +MAldoHD 4.0 beta mod и Metro 2033
   
 2. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536

  Еве кој ќе ја бутне Бетлфилд од тронот :)
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  far cry 1 definitivno igra von svoe vreme
   
 4. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  да се слагам но има и други како

  исто и
   
 5. dejan_str

  dejan_str Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 јануари 2013
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  14
  Да farcry 3 исто заборавив да ја споменам,и воедно е најзахтевната игра до сега
   
 6. turop

  turop Активен Член

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  68
  Max Payne 3 Дефинотовно најдобрата за 2012-та.

   
  На mountian му/ѝ се допаѓа ова.
 7. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Far Cry 3 според мене изгледа најдобро и најреално (y)
   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.
 8. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  да изгледа али за остатокот она пукањето...движењето на луѓето....батлфејлд 3....има доста добри работи...:)
   
  На The Tramp и dejan_str им се допаѓа ова.
 9. Antonej.*

  Antonej.* Нов член

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  15
  Mislam deka Dota 2, i NFS world.
   
 10. dejan_str

  dejan_str Полноправен Член

  Зачленет на:
  22 јануари 2013
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  14
  Дота 2 и графика ?:confused:не би рекол,но сепак секој си има свој вкус па така и тоа што го гледаме како најдобро е индивидуално.Но сепак ако зборуваме од ентузијастички аспет Dota2 не може да се спореди со горенаведените игри како BF3,crysis2 MAldo mod i tn.Значи квалитетната графика се цели на комплекси текстури,изразена теселација(поголем број на поситни полигони) како и другите DX11 инструкции,Реални AA i AF филтри како SSAA ,Ambient oculation HDAO/HBAO и така натака,а Dota2 не е кандитат како bF3.metro2033,Crysis2 па и првиот дел на crysis не е DX11 но има прекрасни DX10 Инструкции.Farcry3 и уште неколку наслови
   

Сподели: