Игра со најдобра графика

dejan_str

Полноправен Член
22 јануари 2013
35
14
8
37
Koja е според вас игра со најадаобра графика?можете да набрите неколу и мал збор за нив
Според мене најдобра е Battlefield 3.Исто ке ги вбројам Crysis/warhed ,Crysis 2 со DX11 pak +MAldoHD 4.0 beta mod и Metro 2033
 

dejan_str

Полноправен Член
22 јануари 2013
35
14
8
37
Да farcry 3 исто заборавив да ја споменам,и воедно е најзахтевната игра до сега
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,566
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Far Cry 3 според мене изгледа најдобро и најреално (y)
да изгледа али за остатокот она пукањето...движењето на луѓето....батлфејлд 3....има доста добри работи...:)
 
  • Like
Реакции: The Tramp and dejan_str

dejan_str

Полноправен Член
22 јануари 2013
35
14
8
37
Mislam deka Dota 2, i NFS world.
Дота 2 и графика ?:confused:не би рекол,но сепак секој си има свој вкус па така и тоа што го гледаме како најдобро е индивидуално.Но сепак ако зборуваме од ентузијастички аспет Dota2 не може да се спореди со горенаведените игри како BF3,crysis2 MAldo mod i tn.Значи квалитетната графика се цели на комплекси текстури,изразена теселација(поголем број на поситни полигони) како и другите DX11 инструкции,Реални AA i AF филтри како SSAA ,Ambient oculation HDAO/HBAO и така натака,а Dota2 не е кандитат како bF3.metro2033,Crysis2 па и првиот дел на crysis не е DX11 но има прекрасни DX10 Инструкции.Farcry3 и уште неколку наслови