Зошто политичарите секогаш лажат?

Статус
Затворена за нови мислења.

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Секој човек во својот живот има барем еднаш излажано, не навлегувам поради која причина е искажана таа лага..АМА овие политичари кои секојдневно со години не лажат, не мафтаат, нервно не оболеа..па што луѓе ќе беа?
Човек што стално лаже е болен човек, психопат..па дали професијата политичар е само за психопати??
Барем носот да им растеше кога лажат. па да имавме некој ќар.
Подобар живот, висок стандард, функционално здравство...биче боље, аха..мало сутра...Ете, повторно сме изиграни, згазени:(
 
Статус
Затворена за нови мислења.