Зошто немаш дечко/девојка?

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Прочитав една, и комплетно се согласувам со неа. Мислам реално што е со прашањево? Мене искрено многу ме иритира и до ден денес никако да сфатам што е поентата на истото. Што треба да се одговори: Не сакам, што ќе ми, не се замарам и сл.? Крај краева причините за тоа се посебни кај секој и според мене е приватно прашање.​
Убаво рекоа во статијата: Зарем луѓето што се сами прашуваат а зошто ти имаш дечко/девојка?​
Вие каков став имате?​
Ве иритира ли прашањево или не?​
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Ме иритира прашањево,многу. Најчесто одговарам со: Во потрага сум по принцот на бел коњ (а тука може да се најде некоја будала да одговори : пази да не ти дојде само коњот(punch)).
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Истиот став како тебе и како во статијава...

Нема нешто поглупаво од тоа коа ке ме праша некој...А зашто си сингл -.-
Среќна сум и сама..Зарем мора да имам дечко за да бидам среќна...? ...глупостии
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Ме иритира прашањево,многу. Најчесто одговарам со: Во потрага сум по принцот на бел коњ (а тука може да се најде некоја будала да одговори : пази да не ти дојде само коњот(punch)).

абе или тоа или пак ќе ти се посреќи како на приказнава ;)
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Абе не лажете немате дечковци или женски оти сте сите форевер алоун.. Тоа е факт ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
шо им одговарам не една 1001 имам ;), х ха ах х
некогаш човек му треба повеќе време додека да ја најде вистинската девојка, не е штосот во постојано менување на девојките.
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Абе не лажете немате дечковци или женски оти сте сите форевер алоун.. Тоа е факт ..

а зш тие шо се во врска не брцаат на страна а ;), коа ќе видиш и да си во врска не ти е некоја гаранција денешно време .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah