Значењето на жената

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
561667_10152178132275065_1208200935_n.jpg


ова да не значи? :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Jas bi rekla deka zenata e kako cveke.Ako go polevas sekoj den ke cveta,ako ne ke obene i nikogas nema da bide so istiot sjaj kako sto bila.
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Значењето на жената е да биде средство за репродукција, како би опстанало човештвото.
Природата така замислила.
Нема филозофија.

Арно ама, нејзиниот опстанок во тоа човештво само по себе станало значајна алка за било кое општество.
Најверојатно зашто била доволно паметна да си го изгради своето место и да го воздигне на пиедестал.

Во средините кај што сфаќањето за животот застанало на една точка во првите години од новата ера ( зборам за муслиманските средини кај што жената нема право на глас) доволно е да погуглате да видите уствари каков живот живеат луѓето.

Додуша они се фрикови кои на било каква тема забегуваат криејќи се зад некакви религиозни и морални начела за на крај да завршат баш со живот позади ѕидови...
Нема да навлегувам.

Жената е алка, поим за баланс во универзумот.
Нејзиното значење може да се разгледува од многу агли, ама на крај секогаш е еднакво на еден единствен поим- НЕОПХОДНОСТ.

Пријатно!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena, Luckky and JaMi

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Апсолутно.
Уствари тоа е заедничка мисија дадена од природата...

Се задржав на жената од проста причина што темата си налага така :))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Зошто жените кога одат во веце носат чанта?
За и тие да држат нешто кога ќе мочаат.
Ова го кажа еден голем мудрец, што ни даде до знаење дека жените ни завидуваат....завидливи едни - жени.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Succubus and Foxboro

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
жената е многу моќно оружје...ако е паметна и ако умее да ја користи својата женственост и сексапилност како што треба....на крајот на краиштата на сите нас првиот збор ни бил мама а не тато, кога плачи едно дете вика по мама а не по тато ...а и сите војни се случиле заради ЖЕНА! е толку моќно оружје е жената! :igra
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and JaMi